Օտտավայում, մարտի 25-ին տեղի ունեցավ Կանադա-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամության խմբի տարեկան նիստը, որի շրջանակներում խմբի նախագահ վերընտրվեց պահպանողական կուսակցության անդամ, պատգամավոր Հարոլդ Ալբրեխտը:
Նիստին մասնակցեցին ինչպես Կանադայի խորհրդարանի ներկայացուցիչների պալատի ու սենատի անդամներ, այնպես էլ ներկայացուցիչներ հայկական հարցերին իրազեկման կազմակերպություններից:
Տարեկան նիստին ելույթով հանդես եկավ Կանադայում ՀՀ դեսպան Արմեն Եգանյանը, ով ողջունեց բարեկամության խմբի անդամներին, խոսեց երկողմ միջխորհրդարանական կապերի զարգացումից ու խորհրդարանական դիվանագիտության կարեւորությունից:
Նիստի ընթացքում քննարկվեց Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցը, Սիրիայից Հայաստան ժամանող փախստականներին օգնության տրամադրման հարցը, բարեկամության խմբերի միջեւ ակտիվ համագործակցությունը:

The Canada-Armenia Friendship Group of the Canadian parliament convened its annual meeting on Wednesday in Ottawa, the capital city of Canada.
Along the lines of the event, Conservative Party MP Harold Albrecht was reelected chairman of this group.
The Ambassador of Armenia to Canada, Armen Yeganian, delivered remarks at the annual meeting. He spoke about the development of bilateral interparliamentary ties, and the importance of parliamentary diplomacy.
The discussants conferred on the centennial of the Armenian Genocide, aid to refugees arriving in Armenia from Syria, and active cooperation between friendship groups.