Ռուսաստանի Դաշնության պետդումայի խոսնակ Սերգեյ Նարիշկինը հաջորդ շաբաթ աշխատանքային այցով կժամանի  Հայաստան: Այս մասին հաղորդում է ՌԴ խորհրդարանի ստորին պալատի կայքը:
Սպասվում է, որ մարտի 30-31-ին Նարիշկինը կհանդիպի Հայաստանի ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի, ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ:
Բացի այդ, ՌԴ Պետդումայի պատվիրակությունը կմասնակցի Երկրորդ աշխարհամարտի Մեծ հաղթանակի 70-ամյակին նվիրված կոնֆերանսին եւ «Եվրասիական տնտեսական հեռանկար» ֆորումի շրջանակներում անցկացվող կլոր սեղանին:
Ենթադրվում է, որ Նարիշկինը կմասնակցի «Պատերազմն ու հաղթանակը հայ եւ ռուս նկարիչների աշխատանքներում» ցուցահանդեսի բացմանը, որը եւս նվիրված է Հաղթանակի 70-ամյակին:

Chairman of Russia's State Duma Sergey Naryshkin will pay a working visit to Armenia next week, Russian parliament's website reported.
During the visit on March 30-31, he is expected to meet with Speaker of the Armenian National Assembly Galust Sahakyan, President Serzh Sargsyan and Prime Minister Hovik Abrahamyan.
The delegation of State Duma will participate in a conference dedicated to the seventieth anniversary of the victory in the Great Patriotic War and a roundtable discussion organized within “Eurasian Economic Perspective” forum.
Chairman of Russia's State Duma will attend the opening of an exhibition of the works of Armenian and Russian painters devoted to the victory in the Great Patriotic War.