Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն, այսօր՝ ապրիլի 17-ին, մասնակցել է Պաշտպանության բանակի զորամասերի հրամանատարների եւ նրանց տեղակալների հավաքին:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ իր ելույթում Բակո Սահակյանը կարեւորել է նման հավաքները եւ դրանց զուգահեռ բազմաստիճան հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների անցկացումը պաշտպանության բանակի եւ հայոց զինված ուժերի համար:
Երկրի ղեկավարի խոսքով` դրանք հնարավորություն են տալիս կատարելագործելու հրամանատարական կազմի տեսական եւ գործնական ունակություններն ու գիտելիքները, ծանոթանալու առաջատար փորձին եւ այն կիրառելու տեղերում, բարձրացնելու զորամասերի հրամանատարության պատրաստվածությունը, ինչպես նաեւ շտկելու եղած թերություններն ու բացթողումները:
Նախագահ Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել բանակի հրամանատարությանը ռազմավարական եւ մարտավարական մի շարք խնդիրների լուծման ուղղությամբ:

STEPANAKERT. – The President of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR), Bako Sahakyan, on Friday attended the assembly of the commanders and deputy commanders of the military units of the NKR Defense Army.
In his remarks, Sahakyan stressed the importance of such events held in parallel with the multi-phase command staff maneuvers of the Defense Army and the Armenian Armed Forces, informed the Central Information Department of the Office of the NKR President.
According to the NKR President, such events enable to refine the theoretical and practical skills and knowledge of the command staff, get familiarized with the advanced track-record and its application on the spot, raise the combat-readiness of the command staff of the military units, and fix the existing shortcomings and omissions.
President Sahakyan also gave specific instructions to the Defense Army command staff towards resolving several strategic and tactical matters.