Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն, այսօր՝ ապրիլի 17-ին, մասնակցել է Պաշտպանության բանակի զորամասերի հրամանատարների եւ նրանց տեղակալների հավաքին:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ իր ելույթում Բակո Սահակյանը կարեւորել է նման հավաքները եւ դրանց զուգահեռ բազմաստիճան հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների անցկացումը պաշտպանության բանակի եւ հայոց զինված ուժերի համար:
Երկրի ղեկավարի խոսքով` դրանք հնարավորություն են տալիս կատարելագործելու հրամանատարական կազմի տեսական եւ գործնական ունակություններն ու գիտելիքները, ծանոթանալու առաջատար փորձին եւ այն կիրառելու տեղերում, բարձրացնելու զորամասերի հրամանատարության պատրաստվածությունը, ինչպես նաեւ շտկելու եղած թերություններն ու բացթողումները:
Նախագահ Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել բանակի հրամանատարությանը ռազմավարական եւ մարտավարական մի շարք խնդիրների լուծման ուղղությամբ:

Президент Нагорно- Карабахской Республики Бако Саакян принял участие в сборах командиров и заместителей воинских частей Армии обороны.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе президента НКР, в своем слове президент отметил важность подобных сборов и проведения параллельно с ними многоступенчатых командно-штабных учений для Армии обороны и армянских вооруженных сил.
По словам главы государства, они дают возможность усовершенствовать теоретические и практические навыки и знания командного состава, ознакомиться с передовым опытом и применять его на местах, повысить уровень подготовки командования воинской части, равно как и устранить имеющиеся недостатки и упущения.
Президент Саакян дал конкретные поручения командованию армии по решению ряда стратегических и тактических задач.