Բոլոնիայի համալսարանում բացվելու է գերմանացի բժիշկ եւ գրող Արմին Վեգների՝ Ցեղասպանության մասին լուսանկարների ցուցահանդեսը: Այս մասին գրում է իտալական Il Fatto Quotidiano պարբերականը:
Ցուցահանդեսի կազմակերպմանն աջակցել է Իտալիայում Հայաստանի պատվո հյուպատոս Պիետրո Քուչուքյանը:
Ընդհանուր առմամբ, ցուցահանդեսում 24 ցուցանմուշ է ներկայացվելու. լուսանկարներ, տեքստեր, քարտեզներ, պատմական փաստաթղթեր: Այդ ամենը ներկայացնում են Արմին Վեգների գործունեությունը, որը փորձել է աշխարհին տեղեկացնել, թե ինչ է կատարվում Անատոլիայի անապատներում:
Ցուցանմուշների մեջ կլինի նաեւ 1933 թվականին Հիտլերին ուղղված կոչ-նամակը՝ նպատակ ունենալով դադարեցնել հրեաների առաջին կոտորածները: Հիշեցնենք, որ այդ նամակի պատճառով Վեգները ձերբակալվեց եւ հայտնվեց համակենտրոնացման ճամբարում, որտեղից հետագայում կարողացավ փախուստի դիմել:

В Болонском университете пройдет выставка фотографий немецкого врача и писателя Армина Вегнера о Геноциде, сообщает итальянское издание Il Fatto Quotidiano.
Поддержку в организации выставки осуществил Пьетро Кучукян, почетный консул Армении в Италии.
Всего на выставке будет представлено 24 экспонатов – снимки, тексты, карты, выписки из исторических документов. Все они представляют  деятельность Армина Вегнера, пытавшегося донести до мира то, что происходило в пустынях Анатолии.
Среди экспонатов – знаменитое письмо-призыв Гитлеру, написанный и отправленный в 1933 году, с целью остановить первые погромы евреев. Напомним, письмо стоило Вегнеру ареста и концлагеря, откуда ему позже удалось бежать.