Մայիսի 4-ին ԼՂՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանը հանդիպել է Գերմանիայից ԼՂՀ ԱԺ ընտրությունները դիտարկելու նպատակով Արցախ ժամանած լրագրողների հետ, ովքեր մինչ նախարարի հետ հանդիպումը այցելել էին ղարաբաղա-ադրբեջանական համակարտ զորքերի շփման գծի արևելյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական հենակետեր և տեղում ծանոթացել առաջնագծում տիրող իրավիճակին:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե հանդիպման ժամանակ Արցախի ռազմական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է պաշտպանության բանակի կազմավորման պատմությունը, նրա առջև ծառացած հիմնական խնդիրները և պատասխանել լրագրողների հարցերին, որոնք հիմնականում վերաբերում էին ԼՂ հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ ընթացող բանակցային գործընթացին, հրադադարի ռեժիմի խախտման հաճախականությանն ու բանակի կողմից ձեռնարկվող պատասխան քայլերին:
Հանդիպման վերջում լրագրողները շնորհակալություն են հայտնել բանակի հրամանատարին ջերմ ընդունելության և առաջնագիծ իրենց այցելությունը կազմակերպելու համար:

STEPANAKERT. - Karabakh Defense Minister Movses Hakobyan had a meeting today with journalists who arrived in Karabakh from Germany with the view of observing the Karabakh parliamentary elections.  Prior to the meeting, the journalists visited the military units located to the east of the line of contact, familiarizing themselves with the frontline situation on the ground.
During the meeting, Movses Hakobyan presented the journalists with the history of the Defense Army formation, the main problems it faces, as well as responded to several questions related to the negotiation process on peaceful settlement of Karabakh conflict, frequency of the ceasefire regime violations, and the countermeasures taken by the army.
At the end of the meeting, the journalists thanked the Hakobyan for the warm reception and the organization of their visit to the frontline.