ԱՄՆ-ն պատրաստ է Հայաստանի կառավարությանն օգնել կոռուպցիայի դեմ պայքարում: Այս մասին այսօր՝ օգոստոսի 25-ին, «114 սոցիալական թեժ գիծ» ծառայության 3-ամյա աշխատանքի արդյունքներինն նվիրված միջոցառման ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսը:
Դեսպանի խոսքով՝ ներդրված ծառայության նպատակն է ՀՀ քաղաքացիների շրջանում ձեւավորել վստահություն սոցիալական պաշտպանության համակարգերի նկատմամբ:
«Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիներն այս համակարգի միջոցով ոչ միայն իրազեկվում են իրենց իրավունքների մասին, այլեւ հայտնում են չարաշահումների, խախտումների մասին, այդ թվում անհատների կողմից նկատվող խախտումների: ԱՄՆ-ն պատրաստ է աշխատել Հայաստանի կառավարության հետ՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարում»,- ասաց դեսպանը:

США готовы помогать Правительству Армении в борьбе с коррупцией. Об этом в беседе с журналистами в ходе мероприятия 25 августа, посвященного подведению итогов трехлетней работы службы «Горячая линия Государственной службы социального обеспечения – 114», заявил посол США в Армении Ричард Миллс.
По его словам, цель внедренной службы – сформировать у граждан Армении доверие к системе социальной защиты. «Граждане Республики Армения с помощью этой системы не только узнают о своих правах, но и сообщают о злоупотреблениях и нарушениях, в том числе о нарушениях, замечаемых отдельными людьми. США готовы работать с Правительством Армении в борьбе с коррупцией»,– сказал посол.