Ամերիկայի հայ դատի հանձնախմբի արեւմտյան տարածաշրջանային մասնաճյուղը Քալֆորնիայի նահանգի Սենատի ընտրություններում 25-րդ ընտրական շրջանի անունից պաշտպանել է Էնթոնի Փորթանթինոյի թեկնածությունը։ Այս մասին հայտնում է Asbarez-ը։
«Ամերիկայի հայ դատի հանձնախմբի արեւմտյան մասնաճյուղը նահանգի Սենատի ընտրություններում հպարտությամբ պաշտպանում է Էնթոնի Փորթանթինոյի թեկնածությունը, քանի որ  նա մեր շահերի պաշտպանն է եղել եւ մեր համայնքի իսկական ընկերը դեռեւս այն ժամանակվանից, երբ Լա Քանյադա Ֆլինթրիջայի քաղաքային խորհրդի անդամ էր»,- հայտարարել է կազմակերպության նախագահ Նորա Հովսեփյանը, ով վստահություն է հայտնել, որ քաղաքական գործիչը կշարունակի այդ ամուր հիմքի վրա կառուցել իր քաղաքականությունը, երբ ընտրվի Սենատ։ Փորթանթինոն երախտագիտություն է հայտնել հայ-ամերիկյան կազմակերպության աջակցության համար՝ նշելով, որ միայնակ հնարավոր չէ հաղթել ընտրություններում։
«Ինձ համար  մեծ պատիվ է, որ Հայ դատի ամերիկյան հանձնախմբի արեւմտյան մասնաճյուղը վստահում է ինձ եւ նահանգի Սենատի ընտրություններում աջակցում է իմ քարոզարշավը»,- ասել է նա։
Նշենք, որ Փորթանթինոն 2006-2012թթ. Քալիֆորնիայի Օրենսդիր ժողովի անդամն է եղել։ Այնտեղ նա հանդես էր գալիս Ամերիկայի հայ համայնքի համար կարեւոր հարցերի լուծման օգտին։

Отделение Армянского национального комитета Америки в западном регионе США поддержало кандидатуру Энтони Портантино на выборах в Сенат штата Калифорния от 25-го избирательного округа. Об этом пишет «Asbarez».
«Западное отделение АНКА с гордостью окажет полную поддержку кампании Энтони Портантино по выборам в Сенат штата, так как он был убежденным защитником наших интересов и настоящим другом нашей общины еще с тех пор, как был членом городского совета Ла-Каньяда-Флинтриджа»,– заявила председатель организации Нора Овсепян, выразив уверенность в том, что политик продолжит строить на этом прочном фундаменте, когда будет избран в Сенат штата.
Портантино выразил признательность за поддержку со стороны армяно-американской организации, отметив, что в одиночку невозможно победить на выборах. «Для меня большая честь, что западное отделение АНКА оказало мне доверие и поддержало нашу кампанию по выборам в Сенат штата»,– сказал он.
Отметим, что Энтони Портантино был членом Законодательного собрания штата Калифорния с декабря 2006 года по декабрь 2012 года. Там он активно выступал за решение вопросов, важных для армянской общины Америки.