Ամերիկայի հայ դատի հանձնախմբի արեւմտյան տարածաշրջանային մասնաճյուղը Քալֆորնիայի նահանգի Սենատի ընտրություններում 25-րդ ընտրական շրջանի անունից պաշտպանել է Էնթոնի Փորթանթինոյի թեկնածությունը։ Այս մասին հայտնում է Asbarez-ը։
«Ամերիկայի հայ դատի հանձնախմբի արեւմտյան մասնաճյուղը նահանգի Սենատի ընտրություններում հպարտությամբ պաշտպանում է Էնթոնի Փորթանթինոյի թեկնածությունը, քանի որ  նա մեր շահերի պաշտպանն է եղել եւ մեր համայնքի իսկական ընկերը դեռեւս այն ժամանակվանից, երբ Լա Քանյադա Ֆլինթրիջայի քաղաքային խորհրդի անդամ էր»,- հայտարարել է կազմակերպության նախագահ Նորա Հովսեփյանը, ով վստահություն է հայտնել, որ քաղաքական գործիչը կշարունակի այդ ամուր հիմքի վրա կառուցել իր քաղաքականությունը, երբ ընտրվի Սենատ։ Փորթանթինոն երախտագիտություն է հայտնել հայ-ամերիկյան կազմակերպության աջակցության համար՝ նշելով, որ միայնակ հնարավոր չէ հաղթել ընտրություններում։
«Ինձ համար  մեծ պատիվ է, որ Հայ դատի ամերիկյան հանձնախմբի արեւմտյան մասնաճյուղը վստահում է ինձ եւ նահանգի Սենատի ընտրություններում աջակցում է իմ քարոզարշավը»,- ասել է նա։
Նշենք, որ Փորթանթինոն 2006-2012թթ. Քալիֆորնիայի Օրենսդիր ժողովի անդամն է եղել։ Այնտեղ նա հանդես էր գալիս Ամերիկայի հայ համայնքի համար կարեւոր հարցերի լուծման օգտին։

The Armenian National Committee of America (ANCA) in the Western Region (WR) of U.S. endorsed Anthony Portantino for California’s 25th State Senate District, Asbarez reports.
“The ANCA WR is proud to lend its full and complete support behind Anthony Portantino’s campaign for the CA State Senate as he’s been a staunch advocate of our Cause and a true friend of our community since his early days on the La Canada Flintridge City Council,” ANCA WR Chair Nora Hovsepian said, expressing confidence that the politician will continue to build on this strong foundation when elected to the State Senate.
Portantino expressed gratitude for the support of the Armenian-American organization, noting that no one can win an election alone. “I am humbled by the faith and trust of the ANCA WR for supporting our campaign for the State Senate,” he said.
Anthony Portantino served in the California State Assembly from December 2006 to December 2012. There he actively supported the issues important to the Armenian-American community.