«GM- ԱվտոՎԱԶ» համատեղ ձեռնարկությունը, հայտնվելով բարդ ֆինանսական իրավիճակում, բոլոր ուժերով փորձում է պահպանել հնացած «ՇեւիՆիվա»-ի նվազող պահանջարկը։
Հայտնի է դարձել, որ Chevrolet Niva հանրահայտ մոդելի մի քանի նոր վարկածներ շուկա դուրս կգան արդեն այս տարի։ Նորույթներից մեկը արդեն ներկայացվել է «Moscow Off-Road Show 2015» ցուցահանդեսի շրջանակում։ Իսկ փոփոխությունները պետք է վերաբերեն միայն  կոմպլեկտացիային, դիզայնին ու թափքի գույնին, հայտնում է Avtotransport-ը։
Ավտոմեքենան, որը ներկված է կանաչ, ստացել է Special Edition նախամասնիկը։ Սալոնը արդեն զգալիորեն բարեփոխված է․արհեստական կաշին, որը կարված է կանաչ թելերով, համատեղված է դոկորատիվ պլաստիկ էլեմենտների հետ, որոնք նույն գույնի են, ինչ ավտոմեքենայի թափքը։
Նոր մեդելների քանակը սահմանափակ է լինելու։ Ավտոմեքենան ծրագրում են արտադրել մեկ նմուշով, իսկ ցուցահանդեսի ավարտից հետո այն կվաճառեն էլեկտրոնային աճուրդում ՝ ընկերության կայքում։

СП GM-АвтоВАЗ, оказавшееся в сложной финансовой ситуации, всеми силами пытается поддержать увядающий спрос на устаревшую «Шеви Ниву».
Стало известно, что несколько новых версий популярной модели Chevrolet Niva выйдут на рынок уже в этом году. Одна из новинок уже была представлена в рамках выставки «Moscow Off-Road Show 2015». Изменения же должны затронуть только комплектации, дизайн и цвет кузова., сообщает Avtotransport.
Автомобиль, окрашенный в зеленый цвет, получил приставку Special Edition. Салон был существенно переделан: искусственная кожа, простроченная зелеными нитками, была скомбинирована с декоративными пластиковыми элементами, выкрашенными в аналогичный цвет, что и кузов автомобиля.
Новые модели будут относиться к лимитированной версии. Автомобиль планируют построить в единственном экземпляре, а по окончании выставки продадут на электронном аукционе на сайте компании.