Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի շենքի մոտ բախումներից տուժել է մոտավորապես 100 իրավապահ: Այս մասին հայտնել է Կիեւի ոստիկանապետ Ալեքսանդր Տերեշչուկը, հայտնում է «Ինտերֆաքս-Ուկրաինան»: Ավելի վաղ հայտնել էին, որ բախումների ընթացքում տուժել է Ուկրաինայի ազգային գվարդիայի ավելի քան  50 զինծառայող:
Հիշեցնենք, որ այսօր  ազգային պատգամավորները 265 ձայներով առաջին ընթերցումով ընդունել են սահմանադրության մեջ փոփոխությունները՝ ապակենտրոնացման մասով: Օրինագծին դեմ են քվեարկել «Արմատականլ կուսակցությունը» եւ «Բատկիվշչինան»: Փաստաթղթին դեմ են քվեարկել  նաեւ «Սամոպոմիչի» պատգամավորների մեծ մասը, «ԲՊՊ» –ի հինգ անդամները, մեկ անդամ «Ազգային ճակատից», նաեւ «Սվոբոդա»-ի անդամները ու ՈւԿՐՕՊ խումբը: Ընդդիմադիր բլոկը միաձայն կողմ է քվեարկել:
Այդ ընթացքում խորհրդարանի շենքի մոտ անցնում էր ՝ Սահմանադրության մեջ փոփոխությունների ընդունման հակառակորդների ցույցը: Իրավապահների ու ցուցարարների միջեւ բախումներ էին եղել: Ցուցարարները օգտագործել են գազի բալոններ, ծխաբեր սարքեր, նաեւ նռնակ են նետել: ՆԳՆ –ից հայտարարել են, որ նման գործողությունները գնահատում են որպես խուլիգանություն: Հիմա խորհրդարանի շենքի մոտ իրավիճակը կայունացել է:

В столкновениях под Радой пострадали около 100 правоохранителей. Об этом сообщил начальник милиции Киева Александр Терещук, сообщает «Интерфакс-Украина». Ранее сообщалось, что в ходе столкновений пострадали более 50 военнослужащих Национальной гвардии Украины. Напомним, сегодня народные депутаты 265 голосами в первом чтении приняли изменения в Конституцию в части децентрализации.
Против законопроекта единогласно проголосовали Радикальная партия и «Батькивщина». Не поддержали документ также большинство депутатов от «Самопомочи», 5 членов БПП, 1 - от «Народного фронта», а также «свободовцы» и группа УКРОП. «Оппозиционный блок» голосовал единогласно «за».
В это время под зданием парламента проходил митинг противников принятия изменений в Конституцию. Между правоохранителями и митингующими произошли стычки. Митингующие применили дымовые шашки, газовые баллончики, а также бросили гранату. В МВД заявили, что расценивают такие действия как хулиганство. Сейчас ситуация около  парламента стабилизировалась.