Սեպտեմբերի 28-ից հոկտեմբերի 1-ը Վիեննայի 2011թ. Փաստաթղթի շրջանակներում Ֆրանսիայի բազմազգ տեսչական խումբը «Նշված շրջանի» տեսչություն է անցկացրել Հայաստանի տարածքում, մասնավորապես, այցելելով Բերդավան գյուղ, որտեղ հակառակորդի կրակոցներից երկու կանայք էին զոհվել:
Տեսչության շրջանակում տեսչական խումբն այցելել է 3-րդ բանակային կորպուսի զորամասերը:   Տեսուչները ցանկություն են հայտնել  լինել նաեւ Տավուշի մարզի Բերդավան գյուղում, որտեղ սեպտեմբերի 24-ին ԱՀ ԶՈՒ հրետակոծություններից զոհվել են երկու քաղաքացիական անձինք, եւ երկուսը ստացել բեկորային վիրավորումներ: Նրանք այցելել են զոհվածների ընտանիքներ, զրուցել նրանց հարազատների հետ, լուսանկարել են թուրքական արտադրության TR-107 հրետանային կրակի ռեակտիվ  համալիրի  ականների բեկորների լուսանկարներ:
Հոկտեմբերի 1-ին բազմազգ տեսչական խումբն այցելել է ՀՀ ՊՆ «Բաղրամյան» զորավարժարան, որտեղ անցկացվում է ՀԱՊԿ Հավաքական խաղաղապահ ուժերի «Անխախտելի եղբայրություն-2015» զորավարժությունը: Խմբի անդամները հանդիպել են զորավարժության հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանի հետ, եղել են զորավարժության ուսումնական կետերում, զրուցել մասնակից պետությունների ներկայացուցիչների հետ:
Նույն օրը՝ հոկտեմբերի 1-ն, ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը հանդիպել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպան Ժան Ֆրանսուա Շարպանտիեի եւ փոխդեսպան Նիկոլա Ֆայի հետ:
Հանդիպման ընթացքում Դավիթ Տոնոյանը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարեւելյան հատվածում եւ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ու Ադրբեջանի զորքերի շփման գծում տիրող իրավիճակը:

A multinational inspection team from France conducted inspections in Armenia, from Monday to Thursday.
First, the inspection team visited the units of the 3rd Army Corps of the Armenian Armed Forces.
The inspectors also wished to pay a visit to Berdavan border village in Armenia’s Tavush Province, and where two women were killed on September 24, from shelling by the Azerbaijani army. They visited the families of the victims, spoke with them, and photographed the shrapnel of the mines from the Turkish-made reactive rocket propelled howitzers (TR-107).
On Thursday, the multinational inspection team visited the Ministry of Defense’s Baghramyan military training ground, where the Collective Security Treaty Organization (CSTO) “Indestructible Brotherhood 2015” military exercises are underway.
On the same day, First Deputy Minister of Defense Davit Tonoyan met with French Ambassador Jean-François Charpentier.
At the talk, Tonoyan presented the situation along the northeastern sector of the Armenia-Azerbaijan border and along the Line of Contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces.