Թուրքիան Ադրբեջանին ռազմական գրոհային AgustaWestland-TAI ուղղաթիռներ կտրամադրի։
2007 թվին իտալա-բրիտանական  AgustaWestland ընկերությունը շահել  է թուրքական ATAK (Attack and Tactical Reconnaissance Helicopters) տենդերը՝ AW129 բազայում թուրքական բանակին սպասարկող 51 ուղղաթիռի արտոնագրային արտադրության համար։ Գործարքի արժեքը 2,7 միլիարդ դոլար է։ Համաձայնագիրը նախատեսում էր թողարկվող ուղղաթիռների քանակը մեծացնել մինչեւ 91 միավորի։ Արտադրությամբ զբաղվում է Turkish Aerospace Industries-ը:
AgustaWestland-TAI- երը զինված են թուրքական Aselsan ֆիրմայի սարքավորումներով՝ կապի համակարգ, համակարգիչ, նավիգացիոն սարքեր եւ սենսորներ.  դիտարկման եւ նշան բռնելու ջերմատեսողական AselIFLIR-300T համակարգ, Milder ռադար։ AgustaWestland-TAI-երի վրա նախատեսված է թուրքական Roketsan ընկերության Utmas հրթիռների տեղադրում։
Ուղղաթիռը զինված է երեք 20-միլիմետրանոց հրանոթներով,   «օդ-երկիր» եւ «օդ-օդ» կարգի կառավարվող հրթիռներով եւ 80 միլիմետրանոց հրթիռների չկառավարվող բլոկներով։

Турция начинает поставки в Азербайджан боевых ударных вертолетов AgustaWestland-TAI.
В 2007 году итало-британская компания AgustaWestland выиграла турецкий тендер ATAK (Attack and Tactical Reconnaissance Helicopters) на лицензионное производство 51 вертолёта на базе AW129 для турецкой армии. Стоимость контракта составила $2,7 миллиарда. Соглашение предусматривало возможность увеличить количество выпускаемых вертолётов до 91 единицы. Производством занялась компания Turkish Aerospace Industries.
AgustaWestland-TAI оснащаются бортовым оборудованием турецкой фирмы Aselsan: система связи, бортовой компьютер, приборы навигации и сенсоры, тепловизионная система прицеливания и наблюдения AselFLIR-300T, радар Mildar. На AgustaWestland-TAİ предусмотрена установка ракет Umtas турецкой компании Roketsan.
Вертолет оснащен тремя 20-миллиметровыми пушками, управляемыми ракетами класса «воздух – земля» и «воздух – воздух», блоками неуправляемых 80-миллиметровых ракет. Также на вертолете можно будет разместить дополнительное вооружение.