Առայժմ որոշում չկա Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների հանդիպման մասին: Ինչպես տեղեկացնում է  haqqin.az-ը, այդ մասին լրագրողներին ասել է Ադրբեջանի նախագահի աշխատակազմի պետի տեղակալ, արտաքին կապերի բաժնի պետս Նովրուզ Մամեդովը:
Նրա խոսքով, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի դիրքորոշումն այն է, որ Բաքուն չի խուսափում հանդիպումից եւ պատրաստ է դրան: Սակայն, նշել է Մամեդովը, անհրաժեշտ է, որ վստահություն լինի առ այն, որ պայմաններ կստեղծվեն Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման ուղղությամբ որոշակի քայլերի համար:
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները փորձում են նման հանդիպում կազմակերպել, ընդ որում` այս տարի: Եթե նման հանդիպում տեղի ունենա, դրանից մի քանի օր առաջ մենք կջանանք տեղեկատվություն տրամադրել: Այսօր կոնկրետ ոչինչ չեմ կարող ասել», - նշել է նա:

Решение о встрече президентов Армении и Азербайджана пока не принято. Как сообщает haqqin.az, об этом заявил журналистам заместитель руководителя Администрации президента Азербайджана, заведующий отделом по внешним связям Новруз Мамедов.
По его словам, позиция президента Азербайджана Ильхама Алиева заключается в том, что Баку не уклоняется от встреч и готов к ним. Мамедов отметил, что, однако, необходимо, чтобы была уверенность в том, что будут созданы условия для каких-либо шагов к продвижению процесса урегулирования нагорно-карабахского конфликта.
«Сопредседатели Минской группы ОБСЕ стараются организовать такую встречу, причем в этом году. Если такая встреча произойдет, то за несколько дней до нее мы постараемся предоставить информацию. Сегодня ничего конкретного сказать не могу», - отметил он.