Բաքվի Նարդարան թաղամասում հանրահավաք է տեղի ունեցել, որի ժամանակ խիստ հակասեմական կարգախոսներ են հնչել: Ինչպես հաղորդում է ադրբեջանական APA գործակալությունը, ակցիայի ժամանակ ելույթ ունեցող Հաջի Հուսեյնովը աշխարհի բոլոր մահմեդականներին եւ ադրբեջանցիներին կոչ է արել միավորվել ընդդեմ ԱՄՆ-ի եւ միջազգային սիոնիզմի: Հաջի Նուրին, իր հերթին, նշել է, որ սիոնիզմն այսօր կորցրել է հեղինակությունը քաղաքակիրթ աշխարհում: Ադրբեջանական հասարակությունում ատելություն է առաջ եկել Իսրայելի եւ սիոնիզմի նկատմամբ: Նա ընդգծել է, որ ղարաբաղյան խնդիրը նման է պաղեստինյալ խնդրին: Նուրին պահանջել է անմիջապես ազատ արձակել այն անձանց, ովքեր փորձել են ակցիա անցկացնել Իսրայելի դեսպանատան դիամց:
«Միասնություն» կուսակցության նախագահ Խուդու Խուդիեւը մեղադրել է Եվրոպական երկրներին ու ԱՄՆ-ին երկերեսանիության մեջ: Հաջի Վելիեւը հայտարարել է, որ հավատում է աշխարհի մահմեդականների հաղթանակին:
Հանրահավաքում հնչել են ծայրահեղական կարգախոսներ. «Մահ ԱՄՆ-ին», «Մահ Իսրայելին» եւ այլն: Ակցիայի ավարտին մասնակիցներն այրել են Հայաստանի, Իսրայելի, ԱՄՆ-ի եւ Մեծ Բրիտանիայի պետական դրոշները, ինչպես նաեւ Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նաթանյահուի խրտվիլակը:

Strongly-worded anti-Semitic statements were made at a rally in the Nardaran settlement, Baku.
The APA News Agency reports that a certain Gaji Guseinov, who spoke at the rally, urged all the Muslims of the world, as well as Azerbaijanis, to unite against the U.S. and international Zionism. Gaji Nuri, in turn, stressed that the Nagorno-Karabakh problem is similar to the Palestinian conflict. He demanded immediate release of the persons detained for planning an action in front of the Israeli Embassy.
Chairman of the Unity Party Khudu Khudiev accused European states and the USA of hypocrisy. Gaji Veliev said he believes in the victory of Muslims worldwide.
The participants were chanting slogans “Death to USA!”, “Death to Israel!” and others. At the end they burned the national flags of Armenia, Israel, the USA and Great Britain, as well as an effigy of Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu.