Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի՝ դեկտեմբերին կայանալիք Ռուսաստան այցը պաշտոնապես չեղյալ չի հայտարարվել, բայց «շատ հարցեր օդում կախված են»: Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
«Իրավիճակը չի պարզվել, պաշտոնապես ոչ մի չեղարկում չի եղել, բայց միաժամանակ, անկասկած, հիմա օդում շատ հարցեր կան կախված՝ կապված այդ միջոցառման իրականացմանը: Բայց ընդգծում եմ, որ չեղարկում դեռ չկա»,-ասել է Պեսկովը:
Նա նաեւ հավելել է, որ Ռուսաստանի եւ Թուրքիայի նախագահների առանձին հանդիպում, Փարիզում կայանալիք կլիմայի թեմայով գագաթաժողովի շրջանակներում չի նախապատրաստվում:

Официальной отмены визита президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана в декабре в Россию не было, но теперь «в воздухе висит много вопросов». Об этом заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков, передает РИА Новости.
«Ситуация не прояснилась, официально никакой отмены пока не было, но вместе с тем, безусловно, сейчас в воздухе висит много вопросов относительно возможности проведения этого мероприятия. Но подчеркиваю, отмены пока не было», — сообщил Песков.
Также он добавил, что отдельная встреча президентов России и Турции в рамках климатического саммита в Париже не готовится.