Թուրքիայի ՌՕՈՒ-ի կողմից խոցված ռուսական Սու-24 ռմբակոծիչի զոհված օդաչու, փոխգնդապետ Օլեգ Պեշկովի մարմինը Հաթայից փոխադրել են Անկարա: Այս մասին հաղորդում է NTV հեռուստաալիքը:
Ըստ ՌԻԱ Նովոստիի, Անկարայում Ռուսաստանի դեսպանությունը տեղեկացրել է, որ թռիչքի ժամանակ դին ուղեկցել է դեսպանության ռազմական կցորդը: Անկարայի օդանավակայանում նրան դիմավորել են դեսպանն ու դիվանագիտական ներկայացուցչության անդամները: Մարմինը Ռուսաստան տեղափոխելու օրը հայտնի չէ:
Հիշեցնենք. ավելի վաղ Թուրքիայի վարչապետ Ահմեդ Դավութօղլուն հայտարարել էր, որ նոյեմբերի 29-ին Սիրիայից թուրքական իշխանություններին են փոխանցել խոցված Սու-24-ի զոհված օդաչուի մարմինը: Դավութօղլուն հավելել էր, որ դին փոխանցելու են ռուսական կողմին:

Самолет с телом командира экипажа сбитого ВВС Турции российского бомбардировщика Су-24, подполковника Олега Пешкова прибыл из Хатая в Анкару. Об этом сообщает телеканал NTV с места события.
Согласно информации посольства России в Анкаре, в полете его сопровождал военный атташе посольства. На аэродроме в Анкаре его встречают посол и представители посольства. Дата и время доставки тела пилота в Россию уточняется, пишет РИА Новости.
Напомним, ранее премьер-министр Турции Ахмед Давудоглу заявил, что 29 ноября турецким властям было передано из Сирии тело погибшего пилота сбитого Су-24. Давудоглу добавил, что тело будет передано российской стороне.