Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր՝ դեկտեմբերի 1-ին, ՀՀ-ում Իրանի նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադիի հետ քննարկել է հայ-իրանական բազմաբովանդակ համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
ՊՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպանին ՀՀ-ում Իրանի դիվանագիտական առաքելության ղեկավարությունն ստանձնելու կապակցությամբ եւ հաջողություն մաղթեց հայ-իրանական հարաբերությունների զարգացման գործում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են հայ-իրանական բազմաբովանդակ համագործակցությանը վերաբերող, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային խնդիրներին ու հակամարտությունների կարգավորմանն առնչվող հարցեր:

YEREVAN. – The Minister of Defense of Armenia, Seyran Ohanyan, on Tuesday met with newly appointed Iranian Ambassador Seyed Kazzem Sajjadi.
Press service of the Ministry of Defense informed Armenian News-NEWS.am that, first, the minister congratulated the ambassador for assuming the headship of the Iranian diplomatic mission in Armenia, and wished him success in his future efforts to further develop Armenian-Iranian relations.
At the ensuing talk, the interlocutors conferred on Armenian-Iranian multilateral cooperation, regional matters, and conflict resolution.