Facebook սոցիալական ցանցի հիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգը եւ նրա կինը՝ Փրիսցիլա Չանը դուստր են ունեցել: «Փրիսցիլան եւ ես այնքան ուրախ ենք ողջունել մեր դստերը՝ Մաքսին այս աշխարհում»,-գրել է Ցուկերբերգն իր էջում:
Ծնողները նրան նամակ են հղել, որտեղ նկարագրել են, թե ինչպիսին կցանկանային տեսնել աշխարհը, որում իրենց դուստրը պետք է ապրի, հաղորդում է Lenta-ն:
«Սա աշխարհ է, որտեղ մեր սերունդը կարող է առաջ մղել մարդկային ներուժը եւ խթանել հավասարությունը՝ բուժելով հիվանդությունները, անհատականացնելով ուսումը, յուրացնելով էկոլոգիապես մաքուր էներգիան, միացնելով մարդկանց, կառուցելով ուժեղ հասարակություն, նվազեցնելով աղքատության մակարդակը, ապահովելով հավասար իրավունքներ եւ ընդլայնելով երկրների միջեւ ըմբռնումը»,-նշել են Ցուկերբերգն ու Չանը:

У основателя социальной сети Facebook Марка Цукерберга и его жены Присциллы Чан родилась дочь. «Присцилла и я так рады приветствовать нашу дочь Макс в этом мире!» — написал Цукерберг на своей странице.
Родители адресовали ей письмо, в котором описали, каким бы они хотели видеть мир, в котором их дочь будет расти, передает Lenta
«Это мир, где наше поколение сможет продвигать человеческий потенциал и поощрять равенство — излечивая болезни, индивидуализируя обучение, осваивая экологически чистую энергию, соединяя людей, строя сильные сообщества, снижая уровень бедности, обеспечивая равные права и расширяя понимание между странами», — отметили Цукерберг и Чан.