Վոլգոգրադում բնակարանում փակված տղամարդը ոստիկանության ժամանումից հետո ինքնասպան է եղել:
Տեղական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ, փետրվարի 7-ին տեղեկություն է ստացվել, որ տղամարդը բնակարանում պատանդ է վերցրել իր կնոջը: Ոստիկանությունը նախ շրջապատել է շենքը, ապա գրոհ ձեռնարկել: Տղամարդը սկսել է կրակել, սակայն իրավապահներից ոչ ոք չի տուժել:
Ըստ LifeNews-ի, ոստիկաններին չի հաջողվել է 39-ամյա Ս. Անտոնովին համոզել զենքը վայր դնել: Նա երկփողանի հրացանից գնդակահարվել է: Բնակարանում պատանդի առկայության մասին լուրը չի հաստատվել:
Պարզվել է, որ զոհվածն առավոտյան վեճի է բռնվել նախկին կնոջ՝ Ն. Անտոնովայի հետ: Տղամարդը ծեծել է նրան, վերջինն էլ ոստիկանություն է զանգահարել: Հարեւանների խոսքով, ամուսինները չարաշահում էին ալկոհոլն ու ձեռնամարտի անցնում:

В Волгограде закрывшийся в квартире мужчина с ружьем застрелился во время штурма полиции.
По данным российских СМИ, ранее 7 февраля появилась информация о том, что мужчина взял в заложники свою жену. Полиция сначала окружила здание, а потом начала штурм. Мужчина начал отстреливаться, но никто из полицейских не пострадал, сообщает «Блокнот».
Сотрудникам полиции не удалось уговорить 39-летнего жителя Волгограда С. Антонова сложить оружие. Он застрелил себя из двуствольного ружья. Информация о наличии в квартире заложницы не подтвердилась, сообщает LifeNews.
Выяснилось, что у погибшего утром произошла ссора с бывшей женой Антоновой Н. Мужчина её избил, она позвонила участковому и выключила телефон. По словам соседей, оба супруга злоупотребляли спиртным и пускали в ход кулаки.