Ապրիլի 29-ի լույս 30-ի գիշերը  ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը` հրաձգային զինատեսակներից բացի կիրառելով նաեւ 60 եւ 82 միլիմետրանոց ականանետեր ու տարբեր տիպի նռնականետեր:
ԼՂՀ ՊԲ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հակառակորդի կողմից կրակի դադարեցման պայմանավորվածության խախտման արդյունքում հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ մահացու վիրավորում են ստացել ՊԲ զինծառայողներ Գարիկ Մնացականի Մովսիսյանը (ծնվ. 1997թ.) եւ Վազգեն Հենրիկի Հարությունյանը (ծնվ. 1968թ.):
«ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը եւ իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողների ընտանիքի անդամներին, հարազատներին եւ ծառայակիցներին:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ հակառակորդի գործողությունները անպատասխան չեն մնալու, իսկ դրանց հետեւանքներն ընկնելու են ադրբեջանական կողմի վրա»,-նշված է հաղորդագրությունում:

В ночь на 30 апреля ВС Азербайджана продолжили нарушать договоренность о прекращении огня. Противник применил стрелковое оружие различного калибра, минометы калибра 60 и 82 мм, гранатометы.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе Министерства обороны Нагорно-Карабахской Републики, в результате нарушения договоренности о прекращении огня на северном направлении (Талыш) погибли военнослужащие Гарик Мнацаканович Мовсисян (1997 г.р) и Вазген Генрихович Арутюнян (1968 г.р).
Министерство обороны НКР заявляет, что действия противника не останутся без ответа, а последствия целиком ложатся на азербайджанскую сторону.