Լոս Անջելեսի ոստիկանությունը ձերբակալել է երիտասարդ հորն այն բանի համար, որ  իր 8-ամսական աղջկան մենակ թողել էր չփակված մեքենայում` կայանատեղիում, իսկ ինքը գնացել էր մարզվելու, գրում է Laist-ը:
25-ամյա Սոլոմոն Ալլենը, որն անձնական մարզիչ է աշխատում, իր փոքր աղջկան մեկ ու կես ժամ թողել է չփակված մեքենայում` միացած շարժիչով, Հյուսիսային Հոլիվուդում գտնվող ստորգետնյա կայանատեղիում, մինչ ինքը մարզասրահում զբաղվել է հաճախորդի հետ:
Լացող նորածնին լսել է կայանատեղիի աշխատակիցը եւ ոստիկանություն է կանչել: Աղջկան հիվանդանոց են հասցրել հետազոտման համար` համոզվելու, որ նա լավ է, ինչից հետո նորածնին հանձնել են մորը:
«Չափազանց անփույթ եւ շատ եսասիրական է  8 ամսական նորածնին թսղնել չփակված մեքենայում, աշխատող շարժիչով, հասարակական կայանատեղիում», — միջադեպը մեկնաբանել է Լոս Անջելեսի ոստիկանության կապիտան Սթիվեն Կարմոնան:
Այս պահին Սոլոմոնին պահում են ոստիկանությունում, գրավի չափը կկազմի  100 000 դոլար: Դատը նշանակված է մայիսի 25-ին:

В Лос-Анджелесе полиция арестовала молодого отца за то, что оставил свою 8-месячную дочь одну в незапертой заведенной машине на парковке, а сам тем временем отправился на тренировку, пишет Laist.
25-летний Соломон Аллен, работающий персональным тренером, оставил свою маленькую дочь в незапертой машине с включенным двигателем на круглосуточной подземной парковке в Северном Голливуде на полтора часа, пока он занимался с клиентом в зале.
Плачущего младенца услышал сотрудник парковки и вызвал полицию. Девочку доставили в больницу для обследования, убедились, что с ней всё в порядке, после чего отдали матери.
«Это крайне небрежно и очень эгоистично — оставить 8-месячного младенца в незапертом автомобиле с работающим двигателем на общественной парковке», — прокомментировал инцидент капитан полиции Лос-Анджелеса Стивен Кармона.
На данный момент Соломона удерживают в полиции, размер залога составляет $100 000. Суд назначен на 25 мая.