Երեւանի Կարապետյան փողոցի տներից մեկում, այսօր վաղ առավոտյան քույր եւ եղբոր սպանության հեղինակը, ըստ NEWS.am-ի տեղեկությունների, սպանված 29-ամյա Շողիկ Ա.-ի նախկին ընկերն է: Նա նախկինում դատապարտված է եղել մարմնական վնասվածք հասցնելու համար:
Այս առնչությամբ, ոստիկանությունից NEWS.am-ին հայտնեցին, որ մայիսի 13-ին, ժամը 9-ին, ոստիկանության Մաշտոցի բաժնում ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Կարապետյան փողոցի 30 ա հասցեում վիճաբանություն է։
Մեկնած օպերատիվ խումբը նշված հասցեում հայտնաբերել է նշված տան բնակիչ, 29-ամյա Շողիկ Արմենակյանի դիակը՝ կտրած-ծակած գործիքի հասցրած հետքերով։
Պարզվել է, որ կտրած-ծակած վերքերով հիվանդանոց են տեղափոխել Համլետ Արմենակյանին եւ 26-ամյա Շավարշ Արմենակյանին, որտեղ վերջինս գիտակցության չգալով մահացել է։
Տան բակում հայտնաբերվել է արյան հետքերով խոհանոցային դանակ: Ձեռնարկված օպերատիվ հետախուզական միջոցառումներով պարզվել է կատարողի ինքնությունը, որին հայտնաբերելու ուղղությամբ տարվում են համապատասխան միջոցառումներ։
Քննչական կոմիտեի մամուլի ծառայությունից էլ NEWS.am-ին հայտնեցին, որ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ Քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի հատկանիշներով:

YEREVAN. – A brother and sister were killed Friday morning in Yerevan, the capital city of Armenia.
Armenian News-NEWS.am has learned that the murderer is the ex-boyfriend of Shoghik Armenakyan, 29, who is one of the victims. Her ex-boyfriend was previously convicted of causing bodily injury.
The Police informed Armenian News-NEWS.am that a Yerevan police station had received a call, on Friday at 9am, that there was an argument in a house in the city.
The law enforcement officers, who were dispatched to the scene, discovered the dead body of Armenakyan, a resident of the house, with stab wounds.
It was found out that her father, Hamlet Armenakyan, and brother, Shavarsh Armenakyan, 26, who likewise had suffered stab wounds, were rushed to hospital, where, however, Shavarsh Armenakyan died without regaining consciousness.
A blood-stained kitchen knife was found in the house yard.
Search is underway for the murder suspect.
And press service of the Investigative Committee informed Armenian News-NEWS.am that a criminal case is launched into this murder.