ԱՄՆ-ի Քալիֆորնիա նահանգի օրենսդիր մարմինը հունիսի 15-ին ընդունել է 2016-2017թթ ֆինանսական տարվա բյուջեն, որի շրջանակում 1 մլն դոլար է հատկացվել Գլենդեյլում Հայ-ամերիկյան թանգարանի կառուցման համար, հաղորդում է Asbarez.com-ը:
«Ես հպարտ եմ նրանով, որ Հայ-ամերիկյան թանգարանի կառուցման համար 1 մլն դոլար է հատկացվելու»,-ասել է Քալիֆորնիայի օրենսդիր մարմնի անդամ Ադրին Նազարյանը:
Նրա խոսքով, հայերի ճամփորդությունը դեպի Քալիֆոռնիա` Ցեղասպանությունից մինչեւ բարգավաճում ընկած ճանապարհի պատմությունն է, որը նահանգի կարեւորագույն բաղկացուցիչներից է:
Թանգարանը մշակութային օջախ է լինելու, որը հարստացնում է հասարակությունը, ներկայացնում հայ-ամերիկյան պատմությունը եւ հնարավորություն տալիս մարդկանց տեսնել մշակութային բազմազանությունն ու դեմ է հանդես գալ նախապաշարմունքներին:

Законодательный орган американского штата Калифорния принял бюджет на 2016-2017 гг, в рамках которого на строительство Армяно-американского музея в Глейнделе выделен $1 млн. Об этом сообщает Asbarez.com.
«Я горжусь тем, что для строительства Армяно-американского музея в Глейнделе выделен 1 млн. долларов»,- отметил член законодательного органа Калифорнии Адрин Назарян.
По его словам, путешествие армян к Калифорнии – это история дороги от Геноцида до процветания.
Музей же станет культурным очагом, который будет представлять армяно-американскую историю и даст возможность людям увидеть культурное разнообразие.