Հունիսի 21-ի լույս 22-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հարաբերական անդորրը պահպանվել է, բացառությամբ առաջնագծի արեւելյան եւ հյուսիսային ուղղությունների:
ԼՂՀ ՊԲ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նշված հատվածներում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից` կիրառելով նաեւ ԴՇԿ տիպի գնդացիրներ:
«ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում եւ շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

STEPANAKERT. – The relative calm along the line of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces was mostly maintained, from late Tuesday night to early Wednesday morning.
The Nagorno-Karabakh Republic Defense Army (NKR/Artsakh DA) informed Armenian News-NEWS.am that during this time, however, the Azerbaijani armed forces violated the ceasefire in the eastern and northern directions of the frontline, and primarily by way of rifle weaponry, but they also made use of machine guns.
“[But] the DA vanguard units maintain full control over the frontline, and continue carrying out a reliable protection of military positions,” the respective statement reads.