Բանգլադեշում Թուրքիայի դեսպանատան աշխատակիցը Ռուսաստան է փախել հեղաշրջման փորձին մասնակցության կասկածների հետեւանքով: Այդ մասին հայտնում է  Daily Star-ը` վկայակոչելով դիվանագիտական աղբյուրներին:
Եվս մի աշխատակից` դիվանագիտական առաքելության գործերի հավատարմատարը, թաքնվել է ԱՄՆ-ում:
«ՌԻԱ Նովոստին» հայտնում է, որ դիվանագետը թուրքական դեսպանատան այն երեք աշխատակիցների թվում է եղել, որոնց Անկարան հետ է կանչել: Երկուսը, այդ թվում` գործերի հավատարմատար Ահմեդ Գուրբուզը, ԱՄՆ են տեղափոխվել: Ռուսաստան մեկնած դիվանագետն ամբողջ ընտանիքին իր հետ տարել է:
Բանգլադեշի ԱԳՆ-ում աղբյուրները հայտնել են, որ Անկարան չեղյալ է համարել բոլոր երեք դիվանագետի դիվանագիտական անձնագրերը:
Հուլիսի 16-ի գիշերը Թուրքիայում մի խումբ ապստամբներ ռազմական հեղաշրջման փորձ էին կատարել: Հիմնական դիմակայությունը ծավալվել է Անկարայում եւ Ստամբուլում,    246 մարդ զոհվել է:

An employee of the Turkish embassy in Bangladesh has fled to Russia on suspicion of involvement in the recent coup attempt in Turkey, the Daily Star reported citing diplomatic sources.
Another embassy employee, chargé d’affaires of the diplomatic mission, has gone into hiding in the US.
The diplomat was among the three Turkish embassy employees whom Ankara had recalled, according to RIA Novosti news agency of Russia.
Two of them, including Chargé D’affaires Ahmet Gürbüz, have moved to the US.
And the diplomat who left for Russia took his whole family with him.
Sources in the Ministry of Foreign Affairs of Bangladesh informed that Ankara has canceled the diplomatic passports of these three Turkish diplomats.
A group of military servicemen attempted a coup in Turkey, from late night on July 15 to early morning on July 16, but it failed. The main confrontations took place in capital city Ankara and in Istanbul. A total of 246 people died as a result of the clashes.