Բանակում տիրող մթնոլորտը շատ վտանգավոր է Հայաստանի համար՝ հաշվի առնելով Ադրբեջանի կողմից հնարավոր ագրեսիայի գործոնը: Այդ մասին հոկտեմբերի 12-ին կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Հայ ազգային կոնգրեսի համակարգող Լեւոն Զուրաբյանը՝ հավելելով, որ «երբ բանակի գեներալները շրջում են 100 հազար դոլարանոց ջիփերով, զբաղվում են կաշառակերությամբ եւ սեփական հարստացմամբ, բանակը չի կարող առողջ լինել»:
Նրա խոսքով, վերջին շրջանում բանակում կատարվող իրադարձությունները վկայում են նրա ապականման մասին: Զուրաբյանը նշել է, թե բանակի վրա ազդում է նաեւ երկրի տնտեսական վիճակը: «Երկրում սոցիալ-տնտեսական ճգնաժամի հիմնական պատճառը կոռուպցիան է: Ըստ էության, Հայաստանում տեղի է ունեցել հետեւյալը. իշխանությունն ուղղակի զավթված է ավազակախմբի կողմից եւ օգտագործվում է իշխանահպատակների հարստացման համար: Եթե վերլուծենք կենտրոնական բանկի որոշումները, պարզ է դառնում, որ տնտեսական խթանման տրամաբանություն չկա: Այս պահին, արտահանումը չորս անգամ փոքր է, քան ներմուծումը, եւ այդ վիճակում իշխանությունները շարունակում են դրամի արհեստական ամրապնդումը: Դա նշանակում է, որ կառավարությունում կամ ապուշներ են՝ առանց նվազագույն գիտելիքների, կամ նրանք բավականաչափ խելոք են եւ օգտագործում են իրենց գիտելիքները միայն ներմուծող օլիգարխների հարստացման համար»,- պարզաբանել է Զուրաբյանը: Ըստ Զուրաբյանի` ամենավառ օրինակը Գագիկ Խաչատրյանն է՝ պետեկամուտների կոմիտեի նախագահը:
Այս պահին վստահությամբ կարելի է ասել, որ նրանք փոքրամասնություն են. Ավինյանը՝ Բագրատ Սրբազանի շարժման մասին
Յուրաքանչյուր ոք իրավունք ունի քաղաքական գործունեություն ծավալել…
Շարժում կոչվածը մարել է մայիսի 9-ին, «տապանաքարը» դրված է. Տարոն Չախոյան
Մայիսի 9-ին հետևած բոլոր գործողությունները միտված են մարած շարժումը…
Կիրակի օրը Բագրատ Սրբազանը հանդես է գալու կարևոր՝ իրավիճակ փոխող ելույթով. մեզ 100.000 մարդ է պետք. «Սրբազան պայքար»
Դրա համար անհրաժեշտ է, որպեսզի բոլորս միասին սկսենք հանրահավաքի...
Գործող վարչախումբը միացրեց իր ռեպրեսիվ մեքենան և սկսեց բռնաճնշումները շարժման մասնակիցների նկատմամբ. Չալաբյան
Այսուհետև մեր պայքարը նաև նրանց ազատության համար է, ինչպես և բոլոր քաղբանտարկյալների նկատմամբ արդարության վերականգման...
Ինչպես է դատական իշխանությունը կազմակերպում քաղաքական հետապնդումները. Արսեն Բաբայանը «թարմ օրինակ» է բերել

The present atmosphere in the army is most dangerous for Armenia in the context of Azerbaijan’s possible aggression, Levon Zurabyan, Office Coordinator, Armenian National Congress (ANC), told journalists on October 12. “When army generals drive U.S. $100,000 worth Jeeps, in take bribes and amass fortunes, the army cannot be healthy,” he said.
According to Zurabyan, the recent developments in the Armenian army are evidence of its corruption. The country’s economic state affects the army as well. “Corruption is the main cause of the socio-economic crisis in the country. The following actually happened in the Armenia: a gang usurped power and is using it for enriching the powers that be. If we analyze the decisions of the Central Bank of Armenia, we can see they lack logic and stimulation of economy. Exports are four times less than imports now, but the authorities continue artificial dram revaluation practice. This means that either fools in the government do not have elementary economic knowledge or they are clever enough to use their knowledge in the interests of oligarch importers,” Zurabyan said.
A glaring example is, according to him, Gagik Khachatryan, Chairman of the State Revenue Committee. “A person supposed to create free and equal conditions for businessmen is one of the biggest businessmen, abusing his office for personal enrichment. Numerous other examples can be cited,” Zurabyan said.