Բանակում տիրող մթնոլորտը շատ վտանգավոր է Հայաստանի համար՝ հաշվի առնելով Ադրբեջանի կողմից հնարավոր ագրեսիայի գործոնը: Այդ մասին հոկտեմբերի 12-ին կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Հայ ազգային կոնգրեսի համակարգող Լեւոն Զուրաբյանը՝ հավելելով, որ «երբ բանակի գեներալները շրջում են 100 հազար դոլարանոց ջիփերով, զբաղվում են կաշառակերությամբ եւ սեփական հարստացմամբ, բանակը չի կարող առողջ լինել»:
Նրա խոսքով, վերջին շրջանում բանակում կատարվող իրադարձությունները վկայում են նրա ապականման մասին: Զուրաբյանը նշել է, թե բանակի վրա ազդում է նաեւ երկրի տնտեսական վիճակը: «Երկրում սոցիալ-տնտեսական ճգնաժամի հիմնական պատճառը կոռուպցիան է: Ըստ էության, Հայաստանում տեղի է ունեցել հետեւյալը. իշխանությունն ուղղակի զավթված է ավազակախմբի կողմից եւ օգտագործվում է իշխանահպատակների հարստացման համար: Եթե վերլուծենք կենտրոնական բանկի որոշումները, պարզ է դառնում, որ տնտեսական խթանման տրամաբանություն չկա: Այս պահին, արտահանումը չորս անգամ փոքր է, քան ներմուծումը, եւ այդ վիճակում իշխանությունները շարունակում են դրամի արհեստական ամրապնդումը: Դա նշանակում է, որ կառավարությունում կամ ապուշներ են՝ առանց նվազագույն գիտելիքների, կամ նրանք բավականաչափ խելոք են եւ օգտագործում են իրենց գիտելիքները միայն ներմուծող օլիգարխների հարստացման համար»,- պարզաբանել է Զուրաբյանը: Ըստ Զուրաբյանի` ամենավառ օրինակը Գագիկ Խաչատրյանն է՝ պետեկամուտների կոմիտեի նախագահը:
Այս պահին վստահությամբ կարելի է ասել, որ նրանք փոքրամասնություն են. Ավինյանը՝ Բագրատ Սրբազանի շարժման մասին
Յուրաքանչյուր ոք իրավունք ունի քաղաքական գործունեություն ծավալել…
Շարժում կոչվածը մարել է մայիսի 9-ին, «տապանաքարը» դրված է. Տարոն Չախոյան
Մայիսի 9-ին հետևած բոլոր գործողությունները միտված են մարած շարժումը…
Կիրակի օրը Բագրատ Սրբազանը հանդես է գալու կարևոր՝ իրավիճակ փոխող ելույթով. մեզ 100.000 մարդ է պետք. «Սրբազան պայքար»
Դրա համար անհրաժեշտ է, որպեսզի բոլորս միասին սկսենք հանրահավաքի...
Գործող վարչախումբը միացրեց իր ռեպրեսիվ մեքենան և սկսեց բռնաճնշումները շարժման մասնակիցների նկատմամբ. Չալաբյան
Այսուհետև մեր պայքարը նաև նրանց ազատության համար է, ինչպես և բոլոր քաղբանտարկյալների նկատմամբ արդարության վերականգման...
Ինչպես է դատական իշխանությունը կազմակերպում քաղաքական հետապնդումները. Արսեն Բաբայանը «թարմ օրինակ» է բերել

Атмосфера, царящая сегодня в армии, очень опасна для Армении, принимая во внимание фактор вероятной агрессии со стороны Азербайджана. Об этом на пресс-конференции 12 октября заявил координатор офиса Армянского национального конгресса Левон Зурабян, добавив, что, «когда генералы армии разъезжают на джипах стоимостью в $100 тыс., занимаются взяточничеством и собственным обогащением, армия не может быть здоровой».
По его словам, в последнее время происходящие в армии события свидетельствуют о ее разложении. Как отметил Зурабян, на армии отражается также экономическое состояние страны. «Основной причиной социально-экономического кризиса в стране является коррупция. По сути, в Армении произошло следующее: власть просто была узурпирована бандой и применяется для обогащения властипредержащих. Если проанализировать решения Центрального банка, то станет ясно, что в них нет логики поощрения экономики. На данный момент, экспорт в четыре раза меньше, чем импорт, и в этом состоянии власти продолжают искусственное укрепление драма. Это означает, что или в правительстве находятся глупцы без минимальных знаний экономики, или же они достаточно умны и используют свои познания лишь в интересах олигархов-импортеров»,- объяснил Зурабян.
Самым ярким примером, по мнению Зурабяна, является Гагик Хачатрян - председатель Комитета государственных доходов. «Человек, который призван создавать свободное и равное поле для предпринимателей, на сегодняшний день является одним из крупнейших бизнесменов и  применяет должностные  рычаги для собственного обогащения. Такие примеры многочисленны»,- резюмировал он.
Арестован бывший депутат Арагац Ахоян
Проворачивались махинации на десятки миллионов драмов…
Архиепископ: Весомая часть политического поля поддерживает нас
Парламентские фракции со своими партиями, еще очень важная сила…
Прибывшего в Театр оперы и балета им. Спендиарова Пашиняна граждане встретили со свистом
А также скандированием «Сдающий земли, уходи»...
НПО: Замгубернатора Котайкской области хочет уволить участвующих в митингах оппозиции учителей
«ГД» пора понять, что если они продолжат в том же духе, то…
«Фактинфо»: Прилегающим к Площади Свободы в Ереване кафе запретили работать в течение пяти часов
Наш собеседник отметил, что это беспрецедентное явление…
Ряд преподавателей ЕГУ поддерживает движение во главе с архиепископом Галстаняном и требует отставки Пашиняна