«Սասնա ծռերի» գործով շուրջ 60 անձի մեղադրանք է առաջադրվել: Այս մասին հայտնում են NEWS.am-ի աղբյուրները:
Մեր տեղեկություններով՝ 47-ն այն անձինք են, որոնք կամ հուլիսի 17-ին մտել են ոստիկանության պարեկա- պահակային գնդի տարածք, կամ մեղադրվում են գնդի տարածք մտած անձանց օժանդակելու մեջ: Բացի դրանից, այս գործին միացվել է նաեւ Ժիրայր Սեֆիլյանի դեմ ամիսներ առաջ հարուցված քրեական գործը, որի շրջանակում կա 9 մեղադրյալ: «Սասնա ծռեր» խմբին միացվել է նաեւ անցած տարվա ձմռանը «Հիմնադիր խորհրդարանի» 5 անդամների դեմ հարուցված քրեական գործը, երբ մեղադրանք էր առաջադրվել Ժիրայր Սեֆիլյանին, Պավլիկ Մանուկյանին, Վարուժան Ավետիսյանին, Գեւորգ Սաֆարյանին ու Գարեգին Չուգասզյանին:
Սարի թաղում եւ Խորենացի փողոցում տեղի ունեցած բախումների գործով էլ կա շուրջ 27 մեղադրյալ: Նրանք մեղադրվում են զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու կամ մասնակցելու մեջ:
Նշենք, որ Հատուկ քննչական ծառայությունում սույն քրեական գործերով քննություն անցկացնելու համար քննչական խումբ է ձեւավորվել: Մեր տեղեկություններով, քննիչների թիվը մի քանի տասնյակի է հասնում:

YEREVAN. - Over 60 people have been charged in the framework of the Sasna Tsrer case, Armenian News – NEWS.am sources report.
According to the information available, 47 of them are people who have either entered the territory of the seized police station or are charged with assisting the armed group members.
The case launched against Founding Parliament opposition group leader Jirair Sefilian several months ago, which has been joined with this case, includes nine defendants.
The case launched against five members of the Founding Parliament last January – including Gevorg Safaryan, Jirair Sefilian, Garegin Chookaszian, Pavlik Manukyan and Varuzhan Avetisyan - was also added to it.
27 people are charged with participating in and organizing mass unrest during the clashes in Yerevan’s Sari Tagh district and Khorenatsi street.
An investigative group has been set up in the Special Investigation Service of Armenia. According to the available information, the group includes several dozens of investigators.