Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Դավիթ Արշակյանը վերջին օրերին Սանկտ Պետերբուրգում սպասում էր ԱՄՆ վիզային: Օրերս ֆոտբոլիստը ստացավ այն և մեկնեց Չիկագո, որտեղ հանդես է գալու «Չիկագո Ֆայրի» կազմում: NEWS.am-ի թղթակից Վերա Մարտիրոսյանի հետ զրույցում ֆուտբոլիստը պատմեց, թե երբ է հնարավոր իր նորամուտը թիմում և կկարողանա արդյոք միանալ հավաքականի առաջիկա երկու խաղերին:
«Ամեն ինչ շատ լավ է: Հասցրել եմ մարզվել թիմի հետ: Ամենայն հավանականությամբ նորամուտս տեղի կունենա օգոստոսի 28-ին «Դի Սի Յունայթեդի» հետ խաղում: Հետո բաց կթողնեմ թիմի առաջիկա հանդիպումները, քանի որ օգոստոսի 29-ին Չեխիայում կմիանամ Հայաստանի ազգային հավաքականին, հետո էլ կմեկնենք Դանիա: Սեպտեմբերի 6-ին Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի կազմում իմ մասնակցությունը դեռ հարցականի տակ է: Պարզ կլինի ազգային հավաքականի խաղերից հետո»- ասաց ֆուտբոիստը:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 31-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը Չեխիայի Մլադա Բոլեսլավ քաղաքի «Մեստսկի» մարզադաշտում ընկերական հանդիպում կանցկացնի Չեխիայի ազգային հավաքականի հետ, իսկ սեպտեմբերի 4-ին Կոպենհագենի «Պարկեն» մարզադաշտում  տեղի կունենա Աշխարհի 2018 թ. առաջնության ընտրական փուլի Դանիա-Հայաստան հանդիպումը:
Իսկ սեպտեմբերի 6-ին` ժասմը 18:00-ին, ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոնի՝ Ֆուտբոլի ակադեմիայի մարզադաշտում տեղի կունենա Եվրոպայի մինչև 21 տարեկանների 2017թ. առաջնության Հայաստան-Բուլղարիա հանդիպումը:

Armenian National Team forward David Arshakyan was waiting for a U.S. visa in st. Petersburg during the recent days. After being issued the visa, he left for Chicago, where he will play in the local Chicago Fire Club.
In an interview with Armenian News – NEWS.am correspondent, the footballer told when his debut will take place and whether he will manage to join the upcoming two matches of Armenia.
“My debut will most likely take place on August 28 in the match against D.C. United. In a day – on August 29 – I will join the Armenian team in the Czech Republic, and then we will fly to Denmark. At the moment, I don’t know whether I’ll manage to join the match of the Armenian youth football team to be held in Yerevan on September 6. Everything will be clear after the match of the national squad.
On August 31, the Armenian team will play a friendly against the Czech team in Městský stadium of Mladá Bolselav city. On September 4, the 2018 World Cup qualification match Denmark vs. Armenia will take place in Parken stadium of Copenhagen.
On September 6, the Armenia vs. Bulgaria qualifier of 2017 UEFA European Under-21 Championship will take place in Yerevan’s Avan Football Academy at 7:00 pm Yerevan time.