83 տարեկանում Չիկագոյի կենդանաբանական այգում սատկել է Cookie անունով վարդագույն կակադուն: Այս մասին հայտնում է The Washington Times–ը: Պարբերականը գրում է, որ կակադուն եղել է իր ընտանիքի ամենաերկարակյաց ներկայացուցիչներից մեկն է եղել ( սովորաբար այդ թռչունները ապրում են 60-80 տարի):
Չիկագոյի կենդանաբանական այգու մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ թռչունը իրենց մոտ է տեղափոխվել 1 տարեկանում ավստրալիական կենդանաբանական այգուց:
Մամուլի ծառայությունից նաեւ հայտնում են, որ կյանքի վերջին երկու տարիներին կակադուն իրեն շատ վատ էր զգում ու տառապում էր մի շարք հիվանդություններից, դրա համար էլ այգու աշխատակազմը որոշել է մահաբեր ներարկում անել թռչունին: Կենդանաբանական այգու աշխատակիցները ասում են, որ ծեր կակադուները տառապում են նույն խնդիրներից, ինչ մարդիկ՝ օրինակ արթրիտից, օստեոպորոզից:

В возрасте 83 лет в зоопарке Чикаго умер розовый какаду по кличке Cookie («печенье» или «булочка»). Об этом сообщает The Washington Times. Издание пишет, что какаду был одним из главных долгожителей в своем семействе попугаеобразных (обычно эти птицы живут в пределах 60-80 лет), передает Gazeta
Погибший какаду был бело-розового цвета с красно-желтым хохолком. Пресс-служба зоопарка Чикаго сообщает, что птица прибыла к ним из австралийского зоопарка в возрасте 1 года.
Пресс-служба также говорит, что в последние дни жизни какаду очень плохо себя чувствовал и страдал от многочисленных заболеваний — поэтому администрация зоопарка приняла решение усыпить птицу. По словам работников зоопарка, старые какаду страдают от тех же проблем, что и люди — например, артрита, катаракты, остеопороза.