Հայաստանը հետագա 24 ժամվա ընթացքում կարտահանձնի  8 իրանցու, որոնք կալանքի են առնվել: Այդ մասին հայտնել է  ԻԻՀ-ի արտգործնախարարի հյուպատոսական եւ խորհրդարանական հարցերով տեղակալ Հասան Քաշքաուին, հայտնում է   Irna-ն:
Նրա խոսքով, իրանցի դատապարտյալները իրանցի սահմանապահներին կփոխանցվեն հետագա  24 ժամվա ընթացքում: Արտահանձնումը հնարավոր է դարձել Հայաստանում Իրանի դեսպանատան ջանքերի եւ երկրի արդարադատության նախարարության համագործակցության շնորհիվ:
Նշվում է, որ իրանցիները հիմնականում դատապարտվել են թմրանյութի մաքսանենգ առեւտրի փորձի համար: Նրանք կշարունակեն իրենց պատիժը կրել հայրենիքում:

Армения экстрадирует 8 иранцев, находящихся в заключении в течение следующих 24 часов. Об этом заявил заместитель министра иностранных дел по консульским и парламентским вопросам и делам экспатриантов  ИРИ Хасан Кашкави, передает Irna.
По его словам, иранские осужденные будут переданы иранским пограничникам в течение следующих 24 часов. Экстрадиция стала возможным благодаря усилиям посольства Ирана в Армении и сотрудничества министерства юстиции страны.
Отмечается, что иранцы в основном были осуждены за попытку контрабанды наркотиков. Они продолжат отбывать заключение на родине.