Սեպտեմբերի 19-ին աշխատանքային այցով Նյու Յորքում գտնվող ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Ավստրիայի արտգործնախարար Սեբաստիան Կուրցի հետ:
ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Էդվարդ Նալբանդյանն ու Սեբաստիան Կուրցը մտքեր փոխանակեցին երկկողմ հարաբերությունների տարբեր հարցերի շուրջ, քննարկեցին համագործակցության ընդլայնման, միջազգային կառույցների շրջանակներում փոխգործակցության սերտացման ուղիները:
2017թ. ԵԱՀԿ-ում ավստրիական նախագահության նախապատրաստման համատեքստում Սեբաստիան Կուրցը Էդվարդ Նալբանդյանին ներկայացրեց Ավստրիայի առաջնահերթությունները եւ դրանց իրագործման նպատակով ծրագրվող քայլերը։
Ավստրիայի արտգործնախարարի խնդրանքով Էդվարդ Նալբանդյանը տեղեկացրեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ հանգուցալուծումն առաջ մղելու ուղղությամբ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների եւ Հայաստանի ջանքերի մասին:

Находящийся с рабочим визитом в Нью-Йорке и.о. главы МИД Армении Эдвард Налбандян провел встречу с министром иностранных дел Австрии Себастьяном Курцем.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе МИД, состоялся обмен мнениями по вопросам, представляющим взаимный интерес, стороны обсудили вопросы расширения отношений и укрепления сотрудничества в рамках международных организаций.
В контексте председательства Австрии в ОБСЕ в 2017 г Себастьян Курц представил Эдварду Налбандяну приоритеты Австрии и шаги в направлении их реализации.
По просьбе главы МИД Австрии Эдвард Налбандян проинформировал об усилиях сопредседателей Минской группы ОБСЕ и Армении в направлении мирного урегулирования нагорно-карабахского конфликта.