Հայաստանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը սեպտեմբերի 18-ին տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների արդյունքների վերաբերյալ 142 դիմում-բողոք է ստացել: Այդ մասին սեպտեմբերի 23-ի մամուլի ասուլիսին հայտնել է Հայաստանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը:
Նրա խոսքով, դիմում-բողոքները հիմնականում ներկայացվել են միանման ստանդարտ ձեւաչափով, պահանջները եւս միանման են եղել:
Տիգրան Մուկուչյանը հիշեցրել է, որ սեպտեմբերի  18-ին տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ են տեղի ունեցել Հայաստանի  5 մարզի 317 համայնքում: «237 համայնքում տեղի են ունեցել համայնքի ղեկավարի ընտրություններ: Ավագանու ընտրություններ տեղի են ունեցել  295 համայնքում: 215 համայնքում տեղի են ունեցել համայնքի ղեկավարի եւ ավագանու անդամների ընտրություններ», - հայտնել է Տիգրան Մուկուչյանը` հավելելով, որ քվեարկությանը  408 թեկնածու է մասնակցել:

Центральная избирательная комиссия Армении в целом получила 142 обращения-жалобы по результатам выборов в органы местного самоуправления 18 сентября. Об этом на пресс-конференции 23 сентября заявил председатель Центральной избирательной комиссии Армении Тигран Мукучян.
По его словам, обращения-жалобы в основном были представлены в одинаковом стандартном формате, требования также были одинаковыми.
Тигран Мукучян напомнил, что выборы в органы местного самоуправления 18 сентября прошли в 317 общинах 5 областей Армении. «В 237 общинах прошли выборы руководителя общины. Выборы члена в Совет старейшин прошли в 295 общинах. В 215 общинах прошли выборы и главы общины, и члена Совета старейшин», - отметил Тигран Мукучян, добавив, что в голосовании участвовали 408 кандидатов.