Թվով 17-րդ «Մեգի» թայֆունը մոտենում է Չինաստանի առափնյա շրջանին: Կանխատեսումների համաձայն, այն չինական Ֆուցզյան եւ Հուանդուն նահանգների ափերին կհասնի արդեն սեպտեմբերի  28-ին, հայտնում է «Սինհուան», վկայակոչելով Պետական օդերեւութաբանական կենտրոնին:
Սեպտեմբերի 24-ի առավոտյան ժամը 5-ի դրությամբ թայֆունը գտնվել է Թայվանի Թայդունի շրջանի հարավ-արեւելքից 1780 կմ-ի վրա, էպիցենտրի մոտակայքում քամու արագությունը 23 մ/վ է կազմել:
Օդերեւութաբանները կանխատեսում են, որ «Մեգին» 20 կմ/ժ արագությամբ կշարժվի հյուսիս-արեւմտյան ուղղությամբ եւ Չինաստանի առափնյա շրջանին կհասնի  սեպտեմբերի 28-ին:

17-й по счету в этом году тайфун «Меги» приближается к побережью Китая. По прогнозам, он достигнет берегов китайских провинций Фуцзянь и Гуандун уже 28 сентября, сообщает Синьхуа со ссылкой на Государственный метеорологический центр.
По состоянию на 5 часов утра 24 сентября тайфун находился в 1780 км к юго-востоку от уезда Тайдун о. Тайвань, скорость ветра вблизи его эпицентра достигала 23 метров в секунду.
Метеорологи предсказывают, что «Меги» будет продвигаться со скоростью 20 км в час в северо-западном направлении и достигнет побережья Китая 28 сентября.