Գյումրիում օգոստոսի 25-ին շենքի 4-րդ հարկի պատշգամբից ընկած 2-ամյա Հովհաննես Մանուկյանին կրկին վիրահատել են: Այս մասին այսօր՝ սեպտեմբերի 4-ին,NEWS.am-ին հայտնեցին «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ-ից, որտեղ այժմ գտնվում է երեխան:
Հիվանդանոցից տեղեկացրին, որ նա թեթեւ վիրահատության է ենթարկվել, մաքրվել է գլխում եղած արյան կուտակումը: Երեխան վերակենդանացման բաժանմունքում է, սակայն գիտակից է, ոտքերում եւ ձեռքերում վերականգնվել են շարժումները:
Նշենք, որ 2-ամյա փոքրիկը պատշագմբից ընկնելուց հետո ծանր վիճակում էր: Նա  գանգի ոսկորի, պարանոցային ողի կոտրվածքներ ուներ, գլխուղեղի սալջարդ:
NEWS.am-ի տեղեկություններով՝ երեխան մոր հետ դուրս է եկել պատշգամբ ու ճաղավանդակների արանքից ցած ընկել:

Representatives of Surb Astvatsatsin Medical Center, where the child has been placed currently, told the aforementioned to Armenian News – NEWS.am.
According to them, the child underwent a minor operation, during which the bloodpool in his head was removed. Now the child is in the intensive care unit. He is consioucs, the movement of his legs and hands having been restored.
After falling from the 4th floor, the child was in a critical condition. He had suffered brain injury, as well as skull and neck vertebra fracture.
The tragic incident took place on August 25. Accoridng to the information of Armenian News – NEWS.am, the child had gone out to the balcony with his mother, where he squeezed himelf through the railings and fell down.