Սեպտեմբերի 25-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Բելգիա։
ԼՂՀ ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ այցի շրջանակներում Կարեն Միրզոյանը սեպտեմբերի 26-ին Բրյուսելում Հայ դատի գրասենյակում հանդիպել է ՀՅԴ Եվրոպայի Հայ դատի հանձնախմբի ղեկավար Կասպար Կարամպետյանի եւ կառույցի անդամների հետ։
ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարը գոհունակություն է հայտնել հայկական կազմակերպության հետ առկա համագործակցության բարձր մակարդակի կապակցությամբ, ինչպես նաեւ կարեւորել նրա գործունեությունը՝ ուղղված Եվրոպայում Արցախի շահերի պաշտպանությանը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձ են կատարել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի, մանրամասն քննարկել հետագա ծրագրերը։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաեւ ԼՂՀ Ազգային ժողովի պատգամավորներ, Արցախի Հանրապետություն-Եվրախորհրդարան բարեկամական խմբի անդամներ Դավիթ Մելքումյանը եւ Հայկ Խանումյանը։

STEPANAKERT. - Minister of Foreign Affairs of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh) Karen Mirzoyan on Monday left for Belgium on a working visit.
In the framework of the visit Karen Mirzoyan met with the head of the European Armenian Federation for Justice and Democracy (EAFJD) Kaspar Karampetian and members of the organization at the EAFJD Brussels Office.
NKR Foreign Minister praised the high level of cooperation with the EAFJD, underscoring the importance of its activity aimed at advocating the interests of Artsakh in Europe.
During the meeting, the sides touched on a range of issues of mutual interest and discussed in detail the upcoming projects.
The meeting was also attended by members of the Republic of Artsakh - EU Parliament Friendship group of the NKR National Assembly, David Melkoumyan and Hayk Khanumyan.