Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 30-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Աբխազիայի Հանրապետության Նախագահ Ռաուլ Խաջիմբային:
«Մեծարգո Ռաուլ Ջումկովի,
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ եւ եղբայրական Աբխազիայի ողջ ժողովրդին` Ազատագրման եւ Հայրենական պատերազմում տարած հաղթանակի օրվա կապակցությամբ:
Սա մեծ տոն է, որը մարմնավորում է Աբխազիայի ժողովրդի հերոսությունը, արիությունը, անձնվիրությունը եւ ազատ ապրելու ու  ինքնիշխան պետություն կառուցելու անկոտրում կամքը:
Անկախ պետականության կերտման ճանապարհին Աբխազիան էական հաջողությունների է հասել, եւ մենք անկեղծորեն ուրախ ենք եղբայրական աբխազ ժողովրդի բոլոր ձեռքբերումների համար:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ` հարգելի Ռաուլ Ջումկովի, եւ Աբխազիայի Հանրապետության ողջ ժողովրդին` այս հիշարժան տոնի կապակցությամբ:

President of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh), Bako Sahakyan, on Friday sent a congratulatory letter to President Raul Khajimba of Abkhazia.
“Respected Mr. Khajimba,
“On behalf of the people and authorities of the Artsakh republic and personally myself, I cordially congratulate you and the whole people of fraternal Abkhazia on the Day of Liberation and Victory in the Patriotic War.
“It is a great holiday symbolizing heroism, bravery, dedication, and unshakable faith of the Abkhazian people to live freely and build a sovereign state.
“On the path of building an independent state, Abkhazia attained substantial successes, and we are sincerely happy with all the achievements of the Abkhazian people.
“I once again congratulate you, respected Mr. President, and the whole people of the Republic of Abkhazia on this important holiday. Peace, prosperity, welfare, and new accomplishments to the Republic of Abkhazia!” reads the message by the NKR President.