Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 30-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Աբխազիայի Հանրապետության Նախագահ Ռաուլ Խաջիմբային:
«Մեծարգո Ռաուլ Ջումկովի,
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ եւ եղբայրական Աբխազիայի ողջ ժողովրդին` Ազատագրման եւ Հայրենական պատերազմում տարած հաղթանակի օրվա կապակցությամբ:
Սա մեծ տոն է, որը մարմնավորում է Աբխազիայի ժողովրդի հերոսությունը, արիությունը, անձնվիրությունը եւ ազատ ապրելու ու  ինքնիշխան պետություն կառուցելու անկոտրում կամքը:
Անկախ պետականության կերտման ճանապարհին Աբխազիան էական հաջողությունների է հասել, եւ մենք անկեղծորեն ուրախ ենք եղբայրական աբխազ ժողովրդի բոլոր ձեռքբերումների համար:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ` հարգելի Ռաուլ Ջումկովի, եւ Աբխազիայի Հանրապետության ողջ ժողովրդին` այս հիշարժան տոնի կապակցությամբ:

Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян направил поздравительное послание президенту Республики Абхазия Раулю Хаджимбе.
Как сообщает пресс-служба главы карабахского государства, в послании говорится: «Многоуважаемый Рауль Джумкович,
от имени народа, властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас и весь народ братской Абхазии с Днем освобождения и победы в Отечественной войне!
Это великий праздник, олицетворяющий героизм, мужество, самоотверженность и непоколебимую веру народа Абхазии жить свободно и строить суверенное государство.
На пути построения независимого государства Абхазия добилась существенных успехов, и мы искренне рады всем достижениям братского абхазского народа.
Еще раз поздравляю Вас, уважаемый Рауль Джумкович, и весь народ Республики Абхазия с этим знаменательным праздником!