Խոսել այն մասին, որ Ուկրաինայի հարցով «նորմանդական ձեւաչափի» շրջանակում երկխոսությունն ընդհատվել է՝ կոռեկտ չէ. Այն ընթանում է, այդ թվում՝ փորձագետների մակարդակով: «ՌԻԱ Նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Դա չի կարելի բացառել: Աշխատանք է ընթանում փորձագետների մակարդակով: Երբ պատրաստ կլինեն անհրաժեշտ պայմանները, վերջնական որոշում կընդունվի, ինչի մասին մենք կտեղեկացնենք»,- լրագրողներին ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով առաջիկայում «նորմանդական քառյակի» հանդիպում անցկացնելու հնարավորության մասին հարցին:
Նա նշել է, որ Պուտինն ու Մերկելը վերջին համաձայնությունների կապակցությամբ գոհունակություն են հայտնել եւ ընդգծել են, որ «աշխատանք կատարվում է, այդուհանդերձ բարձր մակարդակով հանդիպման համար, իհարկե, դեռեւս պետք է լրացուցիչ տնային աշխատանք կատարել»:
«Երկոսությունը տարբեր ուղղություններով է ընթանում: Այսինքն՝ խոսել այն  մասին, որ երկխոսությունն ընդհատվել է՝ կոռեկտ չէ: Հակառակը՝ այն տարբեր ուղղություններով եւ տարբեր մակարդաներով է ընթանում»,- ասել է Պեսկովը:

It is incorrect to say that dialogue within the framework of the Normandy Four across Ukraine is interrupted, because it continues, including at the expert level, Russian President's press secretary Dmitry Peskov stated.
Answering the issue about the possibility of holding a meeting of Normandy Four in the nearest future he told reporters that it could not be excluded. Peskov noted that the final decision would be made after preparing necessary conditions and also added that they would inform about it, RIA Novosti reported.
He noted that Putin and Merkel expressed satisfaction with the last arrangements and emphasized that work was conducted but after all there were many things to do.
Peskov said that the dialogue was conducted through various channels and it was incorrect to say that the dialogue was interrupted.