Տոկիոյում ոստիկանությունը կալանավորել է է մի կնոջ, ում կասկածում են մետրոյի Տակադանոբաբա կայարանում արցունքաբեր գազ փչելու մեջ, հայտնում է «Կիոդո» լրատվական գործակալությունը
Ավելի վաղ հայտնել էին, որ դեպտեմբերի 28-ի երեկոյան կայարանի ուղեւորները հայտնել էին որ գազի հոտ են զգում, ինը մարդու հիվանդանոց են տեղափոխել թուլության նշաններով, բայց լուրջ բարդացումների մասին ոչինչ չեն հայտնում։
Տեսահսկման խցիկների ո ւականատեսների ցուցմունքների օգնությամբ պարզվել է, որ միջադեպի համար մեղավոր է 36-ամյա Յումիկո Ցուկակոսին, որը ենթադրաբար արցունքաբեր գազ է փչել մի 32-ամյա տղամարդու վրա։

The Tokyo police arrested a woman who allegedly sprayed tear gas on the platform of Takadanobaba Station earlier this week, RIA Novosti reported quoting Kyodo.
As it was reported earlier, in the evening on September 28, the passengers reported about caustic smell on the platform, nine people were taken to hospitals with complaints on sickness, but there were no serious complications.
By means of cameras and testimonies of witnesses it has been established that it was 36-year-old Yumiko Tsukakoshi who allegedly sprayed tear gas on 32-year-old man.