Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր՝ փետրվարի 26-ին մասնակցել է Ծաղկաձորում մեկնարկած «Կամուրջ» 8-րդ միջազգային տնտեսական համաժողովին եւ ելույթ ունեցել այնտեղ:
Կառավարության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Տ. Սարգսյանն անդրադարձել է հանգամանքին, որ Հայաստանը շարունակում է միջազգային համաժողովների անցկացման ավանդույթը: Կառավարության ղեկավարի բնորոշմամբ, քննարկումների հիմնական թեման պետք է լինի հետճգնաժամային շրջանում մակրոտնտեսական կայունության ուղիների որոնումը:
Կարեւորելով համաժողովի նշանակությունը` վարչապետը նշել է. «Հավաքվում են մտածող մարդիկ, որոնք իրենց գործընկերների հետ փորձում են տեսնել` ինչ խնդիրներ կան ժամանակակից աշխարհում ինչ նորովի լուծումներ կարող են տալ դրանց»: Նշելով, որ քննարկումները պետք է լինեն բաց ու անկեղծ Տիգրան Սարգսյանը հավելել է, որ ՀՀ կառավարությունը երեք տարի առաջ հանդես եկավ նոր տեսլականով` արդիականացնել կրթության համակարգը, կառուցել գիտելիքի վրա հիմնված հասարակություն եւ տնտեսություն:
Այնուհետեւ վարչապետը մասնակցել է համաժողովի շրջանակներում անցկացվող «Բիզնեսի տեղն ու դերը Հայաստանի տնտեսական զարգացման ռազմավարության իրականացման գործում» կլոր սեղանին:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян сегодня, 26 февраля, в Цахкадзоре принял участие в 8-м международном экономическом форуме «Мост», где он выступил с речью.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе правительства Армении, Тигран Саркисян считает, что основной темой обсуждений на форуме должен стать поиск путей по обеспечению макроэкономической стабильности в посткризисный период.
Придав важное значение мероприятию, премьер-министр отметил: «собираются думающие люди, которые вместе со своими коллегами пытаются определить, какие проблемы есть в современном мире и какие новаторские решение могут быть к ним применены». Отметив, что обсуждения должны быть открытыми и искренними, Саркисян добавил, что правительство Армении 3 года назад выступило с новой инициативой – модернизировать систему образования, построить новое общество и экономику, основанную на знании.
Далее премьер принял участие в организованном в рамках форума круглом столе «Роль и место бизнеса в деле развития экономической стратегии Армении».