Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր՝ փետրվարի 26-ին մասնակցել է Ծաղկաձորում մեկնարկած «Կամուրջ» 8-րդ միջազգային տնտեսական համաժողովին եւ ելույթ ունեցել այնտեղ:
Կառավարության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Տ. Սարգսյանն անդրադարձել է հանգամանքին, որ Հայաստանը շարունակում է միջազգային համաժողովների անցկացման ավանդույթը: Կառավարության ղեկավարի բնորոշմամբ, քննարկումների հիմնական թեման պետք է լինի հետճգնաժամային շրջանում մակրոտնտեսական կայունության ուղիների որոնումը:
Կարեւորելով համաժողովի նշանակությունը` վարչապետը նշել է. «Հավաքվում են մտածող մարդիկ, որոնք իրենց գործընկերների հետ փորձում են տեսնել` ինչ խնդիրներ կան ժամանակակից աշխարհում ինչ նորովի լուծումներ կարող են տալ դրանց»: Նշելով, որ քննարկումները պետք է լինեն բաց ու անկեղծ Տիգրան Սարգսյանը հավելել է, որ ՀՀ կառավարությունը երեք տարի առաջ հանդես եկավ նոր տեսլականով` արդիականացնել կրթության համակարգը, կառուցել գիտելիքի վրա հիմնված հասարակություն եւ տնտեսություն:
Այնուհետեւ վարչապետը մասնակցել է համաժողովի շրջանակներում անցկացվող «Բիզնեսի տեղն ու դերը Հայաստանի տնտեսական զարգացման ռազմավարության իրականացման գործում» կլոր սեղանին:

Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan took part in the 8th international economic forum "Bridge" in Tsakhkadzor, Feb. 25.
In his speech at the forum, the Armenian Premier said that the forum should focus on finding the ways of ensuring macroeconomic stability in the post-crisis period, the RA Government’s press service told Armenian News-NEWS.am.
“Reasonable people gather to determine modern-day problems and innovative solutions to them,” the Armenian Premier said. He pointed out the importance of the forum and the need for open and sincere discussions. Premier Sargsyan added that three years ago the Armenian Government advanced an initiative to modernize the Armenian education system, build up new society and economy based on knowledge.
The Armenian PM also took part in the roundtable on the role of business in developing Armenia’s economic strategy.
The forum has been organized under the auspices of the Armenian Ministry of Economy and Ministry of Foreign Affairs.