Գերմանիայում ապրող 24-ամյա թուրք գեղեցկուհի Սըլա Շահինը Playboy-ում մերկ նկարահանվելու համար սպառնալիքներ է ստացել իսլամիստական խմբավորումներից։
Թուրքական Haberturk-ի փոխանցմամբ՝ Գերմանիայի  հետախուզության ծառայությունը հայտնել է,  որ ծայրահեղ իսլամիստները մի շարք ինտերնետ կայքերում Սըլա Շահինի նկատմամբ բաց տեքստով սպառնալից հաղորդագրություններ են  տարածել։  Հաղորդագրություններում թրքուհուն մեղադրել են իսլամը նվաստացնելու եւ գումարի համար իր մարմինը վաճառելու մեջ։
«Ջիհադի պահապաններ» անունը կրող խումբը հայտարարել է, թե Շահինը լավ կանի, որ ուշադիր լինի, քանի որ այս ամենի համար վճարելու է։
Նշենք, որ ավելի վաղ 24-ամյա թրքուհի Սըլա Շահինը հայտնել էր, թե Playboy-ի համար մերկ նկարվելուց հետո իր մայրն այլեւս իր հետ չի խոսում։

Проживающая в Германии 24-летняя турецкая красавица Сила Шахин за съемки в обнаженном виде в Playboy получила угрозы от исламистских группировок.
Как передает турецкая Haberturk, разведывательная служба Германии сообщила, что крайние исламисты на ряде сайтов в Интернете распространили угрозы в адрес Силы Шахин. Турчанку обвинили в том, что она унижает ислам и продает свое тело за деньги.
Группа под названием «Хранители джихада» заявила, что Шахин поступит правильно, если «будет внимательной, так как она заплатит за все».
Отметим, что ранее 24-летняя турчанка Сила Шахин сообщила, что за съемки в Playboy в обнаженном виде ее мать прекратила общаться с ней.