Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պատվիրակությունը` Ազգային Ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի գլխավորությամբ, մեկնել է Աբխազիա` մասնակցելու երկրի նախագահ Սերգեյ Բաղապշի հրաժեշտի արարողությանը:
Ինչպես NEWS.am-ին հայտնեցին ԼՂՀ նախագահ մամուլի ծառայությունից, պատվիրակության կազմում են ԼՂՀ ԱԳ նախարար Գեորգի Պետրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:
Աբխազիայի երկրորդ նախագահ Սերգեյ Բաղապշը մահացել է կիրակի Մոսկվայում, կյանքի 63-րդ տարում: Հունիսի 2-ին նրան հուղարկավորելու են Օչամչիրիի շրջանի Ջգերդա գյուղում, որտեղ թաղված են նրա հարազատները:

STEPANAKERT. - The delegation headed by Chairman of National Assembly of Nagorno-Karabakh Republic Ashot Ghulyan left for Abkhazia to bid last farewell to Abkhaz President Abkhaz President Sergey Bagapsh.
NKR Foreign Minister Georgi Petrosyan and other officials are also included in the delegation, NKR presidential press service informed Armenian News-NEWS.am.
President of Abkhazia Sergei Bagapsh died at 63 on May 29. He passed away in a Moscow hospital from complications following a lung surgery. He had been in office since 2005.