Թերթը գրում է , որ հոկտեմբերի 21-ին լրանում է ժամկետը, երբ Մեծամորի ատոմակայանի տնօրինությունը պետք է լուծի ազատման դիմում ներկայացրած 158 աշխատակիցների խնդիրը։ Հոկտեմբերի 22–ից արդեն 158 հոգին կարող են աշխատանքի չներկայանալ:
«ՀԱԷԿ–ի աշխատակիցները ազատման դիմումներ ներկայացրել էին սեպտեմբերի 20–ին՝ պահանջելով աշխատավարձի բարձրացում։ Աշխատանքային օրենսգրքի համաձայն, ազատման դիմում ներկայացնելուց մեկ ամիս անց աշխատանքային պայմանագիրը համարվում է լուծարված։ Մեր տեղեկություններով, Միջուկային անվտանգության կարգավորման պետական կոմիտեն ՀԱԷԿ–ի տնօրինությանը ներքին կարգով զգուշացրել է, որ եթե աշխատակազմի խնդիրը չլուծվի, ապա ատոմակայանի վերագործարկումը կարող է արգելվել՝ անհրաժեշտ մասնագետների բացակայության հիմնավորմամբ։ ՀԱԷԿ-ի գլխավոր տնօրեն Գագիկ Մարկոսյանը թերթին ասել է, որ ստեղծված իրավիճակի լուծման առնչությամբ ոչ մի նորություն չունի։ Նա հերքել է ՀԱԷԿ-ը չվերագործարկելու մասին լուրերը եւ ասել, որ աշխատանքներն այնպես են գնում, որ հնարավոր է ՀԱԷԿ–ը նախատեսվածից շուտ գործարկեն։ ՀԱԷԿ–ի պլանային վերագործարկումը նախատեսված է հոկտեմբերի 27–ին»,- գրում է «Հայկական ժամանակ»-ը:

YEREVAN. – October 21 is the deadline for Armenia’s Metsamor Nuclear Power Plant’s management to resolve the issue of its 158 employees who had submitted resignations. And as of October 22, 158 people might no longer have to come to work, Haykakan Zhamanak daily writes.
“The Plant’s employees had submitted their resignations on September 20, demanding a raise in their salaries, Pursuant to the Labor Code, the work contract is considered dissolved one month after the resignation is submitted. According to our information, the State Regulatory Committee for Nuclear Safety internally warned the Plant’s management that, if the salary issue is not resolved, the nuclear plant’s reoperation could be prohibited on the grounds of lack of necessary specialists. The Plant’s General Director Gagik Markosyan told the paper there is nothing new on the resolution of this situation. He denied the news that the Plant would not re-operate, and said the activities are such that the Plant could operate ahead of schedule. The Plant’s planned reoperation is scheduled for October 27,” Haykakan Zhamanak writes.