Թերթը գրում է , որ հոկտեմբերի 21-ին լրանում է ժամկետը, երբ Մեծամորի ատոմակայանի տնօրինությունը պետք է լուծի ազատման դիմում ներկայացրած 158 աշխատակիցների խնդիրը։ Հոկտեմբերի 22–ից արդեն 158 հոգին կարող են աշխատանքի չներկայանալ:
«ՀԱԷԿ–ի աշխատակիցները ազատման դիմումներ ներկայացրել էին սեպտեմբերի 20–ին՝ պահանջելով աշխատավարձի բարձրացում։ Աշխատանքային օրենսգրքի համաձայն, ազատման դիմում ներկայացնելուց մեկ ամիս անց աշխատանքային պայմանագիրը համարվում է լուծարված։ Մեր տեղեկություններով, Միջուկային անվտանգության կարգավորման պետական կոմիտեն ՀԱԷԿ–ի տնօրինությանը ներքին կարգով զգուշացրել է, որ եթե աշխատակազմի խնդիրը չլուծվի, ապա ատոմակայանի վերագործարկումը կարող է արգելվել՝ անհրաժեշտ մասնագետների բացակայության հիմնավորմամբ։ ՀԱԷԿ-ի գլխավոր տնօրեն Գագիկ Մարկոսյանը թերթին ասել է, որ ստեղծված իրավիճակի լուծման առնչությամբ ոչ մի նորություն չունի։ Նա հերքել է ՀԱԷԿ-ը չվերագործարկելու մասին լուրերը եւ ասել, որ աշխատանքներն այնպես են գնում, որ հնարավոր է ՀԱԷԿ–ը նախատեսվածից շուտ գործարկեն։ ՀԱԷԿ–ի պլանային վերագործարկումը նախատեսված է հոկտեմբերի 27–ին»,- գրում է «Հայկական ժամանակ»-ը:

Газета «Айкакан жаманак» пишет, что 21 октября завершается срок, за который руководство Армянской АЭС должно было решить проблему подавших заявления об уходе 158 сотрудников. 22 октября они могут не выходить на работу.
«Сотрудники АЭС подали заявления 20 сентября, требуя повысить зарплаты. Согласно Трудовому  кодексу, по истечении месяца после подачи заявления трудовой договор считается расторгнутым. По нашим сведениям, Государственный комитет по атомной безопасности внутренним порядком предупредил руководство АЭС о необходимости решить проблему, в противном случае задействование станции может быть запрещено  ввиду отсутствия необходимых специалистов. Генеральный директор АЭС Гагик Маркосян заявил газете, что у него нет новостей касательно решения создавшейся ситуации. Он опроверг слухи о возможности простоя станции и заявил, что работа идет в таком темпе, что деятельность станции возобновится раньше намеченного срока. Плановое возобновление работы АЭС намечено на 27 октября», - пишет «Айкакан жаманак».