Սիսիանի քաղաքապետարանի գործունեությունը չի հայտնվել իրավապահների ուշադրության կենտրոնում, ոչ էլ այնտեղ ստուգումներ են իրականացվել: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Սիսիանի քաղաքապետ, ԲՀԿ անդամ Աղասի Հակոբջանյանը` հերքելով մամուլում տարածված տեղեկությունները, թե քաղաքապետարանում ստուգումների արդյունքում լուրջ չարաշահումներ են հայտնաբերվել:
Անդրադառնալով տարածված լուրերին. թե քաղաքի համար նախատեսված ասֆալտապատումը կատարվել է քաղաքապետարանի աշխատակիցների տներին հարակից տարածքներում`Աղասի Հակոբջանյանը, նշեց, որ նման բան չկա եւ այդ մասին լսել է մամուլից: Նրա խոսքով` ասֆալտապատման աշխատանքներն սկսվել են եւ շարունակվում են:
Կառավարության միջոցներով ասֆալտապատվել է երկու փողոց, իսկ քաղաքապետարանի միջոցներով ամբողջ քաղաքում բարեկարգման աշխատանքներ են իրականացվել: Ապագայում եւս, կախված ֆինանսական միջոցներից, կասֆալատապտվեն մի շարք փողոցներ: «Ասֆալտապատվել է այն փողոցը, որտեղ ես ապրում եմ, բայց ես այնտեղ մենակ չեմ ապրում: Այդտեղ ասֆալտապատման կարիք կար, քաղաքի կենտրոնական հատվածում էր, ցեխ էր»,- նշեց Աղասի Հակոբջանյանը:
Հիշեցնենք, որ լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկությունների համաձայն`քաղաքի բարեկարգման անվան տակ համայնքային ծառայողները զբաղված են իրենց սեփական բարեկեցության ապահովմամբ։ Մասնավորապես, նշվում է, որ քաղաքի համար նախատեսված ասֆալտապատումը կատարվել է քաղաքապետարանի աշխատակիցների տներին հարակից տարածքներում:

Деятельность мэрии города Сисиан не оказывалась в центре внимания правоохранительных органов, проверок тоже проведено не было. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении - NEWS.am заявил мэр Сисиана, член партии «Процветающая Армения» Агаси Акопджанян, опровергнув просочившиеся в прессу слухи о том, что в результате проверок в мэрии Сисиана были обнаружены серьезные нарушения и злоупотребления.
Говоря о распространившейся информации о том, что предназначенное для всего города асфальтирование было проведено на территориях, прилегающих к домам сотрудников мэрии, Агаси Акопджанян отметил, что ничего такого нет и в помине. По словам мэра, он сам узнал об этом из прессы. Собеседник отметил, что работы по асфальтированию начались и продолжаются. На средства Правительства были заасфальтированы 2 улицы, а на средства мэрии во всем городе были проведены работы по благоустройству.
В будущем тоже, в зависимости от финансовых средств, будут заасфальтированы еще несколько улиц. «Асфальтом покрыта улица, где я живу, но ведь не только я там живу. Эта улица нуждалась в асфальтировании – она находится в центральной части города, там была грязь», - сказал он.
Отметим, СМИ писали о том, что под предлогом благоустройства города общинные сотрудники заняты обеспечением собственного благополучия. В частности, отмечалось, что предназначенное для всего города асфальтирование было проведено на территориях, прилегающих к домам сотрудников мэрии.