ՀՀԿ խորհուրդը Մուշեղ Լալայանին ընտրել է կուսակցության փոխնախագահի պաշտոնում: Այդ մասին NEWS.am-ին հայտնեց ԱԺ պատգամավոր Հովհաննես Սահակյանը: Վերջինիս խոսքով, մարտի 18-ին կայացած խորհրդի նիստում որոշում է կայացվել ավելացնել ՀՀԿ փոխնախագահների թիվը եւ հասցնել 6-ի:
Հիշեցնենք, որ մարտի 11-ին կայացած ՀՀԿ 132 հոգանոց խորհուրդը կառավարության տան նիստերի դահլիճում ընտրել էր փոխնախագահներ եւ հանձնաժողովների նախագահներ: Մուշեղ Լալայանն այդ ժամանակ ընտրվել էր գաղափարական հանձնաժողովի նախագահ:
Հարցին, թե որն էր պատճառը, որ ՀՀԿ-ն միայն 8 օր անց որոշեց Լալայանին ընտրել փոխնախագահ, Հովհաննես Սահակյանը պատասխանեց, որ նախապես որոշվել էր, թե հանձնաժողովների ղեկավարները չեն կարող փոխնախագահ լինել, սակայն հաշվի առնելով Լալայանի դերը, խորհրդի վերջին նիստում Սերժ Սարգսյանի առաջարկով նա ընտրվել է փոխնախագահ: Մուշեղ Լալայանը ՀՀԿ փոխնախագահ եւ գաղափարական հանձնաժողովի ղեկավար է սկսած 2005 թվականից:
Ներկայումս ՀՀԿ-ն ունի 6 փոխնախագահ` Հովիկ Աբրահամյան, Տիգրան Սարգսյան, Գալուստ Սահակյան, Ռազմիկ Զոհրաբյան, Արմեն Աշոտյան եւ Մուշեղ Լալայան:

Совет правящей Республиканской партии Армении избрал Мушега Лалаяна вице-председателем РПА. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении - NEWS.am заявил депутат парламента от РПА Ованес Саакян. По его словам, на заседании Совета 18 марта было принято решение довести число вице-председателей партии до шести человек.
Напомним, что Совет РПА из 132 человек 11 марта избрал вице-председателей партии и председателей комиссий. Тогда Мушег Лалаян был переизбран главой идеологической комиссии.
На вопрос о том, в чем причина, что РПА лишь спустя 8 дней решила избрать Лалаяна вице-председателем, собеседник ответил: «Изначально было решено, что главы комиссий не могут быть вице-председателями, однако, учитывая роль Лалаяна, на последнем заседании Совета по предложению президента Армении, лидера РПА Сержа Саргсяна Лалаян был избран».
Отметим, что Мушег Лалаян возглавляет идеологическую комиссию РПА с 2005 года.
Ныне у РПА 6 вице-председателей: премьер-министр Армении Тигран Саркисян, бывший спикер парламента Овик Абрамян, министр образования и науки Армен Ашотян, глава парламентской фракции РПА Галуст Саакян и депутат Размик Зограбян и, собственно, Мушег Лалаян.