«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովն ստուգումներ է սկսել «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ում: Պատճառը գործարարների դժգոհություններն են փոխադումների սակագներից:
Դրանք երկաթուղու ղեկավարությունը 6-7 ամիս առաջ բարձրացել է, ինչի հետեւանքով գործարարներն սկսել են բեռնափոխադրումներն իրականացնել ավտոմոբիլային տրանսպորտով:
ՀՀ ՏՄՊՊՀ մամուլի քարտուղար Գայանե Սահակյանը հաստատեց մեր տեղեկությունը. «Հարավկովկասյան երկաթուղի ընկերությունում իրականացվում է լայնածավալ ուսումնասիրություն: Մասնավորապես ուսումնասիրվում է ընկերության գնային քաղաքականությունը՝ ուղեւորափոխադրումների եւ բեռնափոխադրումների հետ կապված»»։

YEREVAN. – The Armenian State Commission for the Protection of Economic Competition (ASCPEC) has started inspections at the South Caucasus Railway Closed Joint-Stock Company, Hraparak daily reported.
“The reason is the businessmen’s complaints about the transportation tariffs.
“The railway management raised them six-seven months ago and as a result, the businessmen have begun carrying out shipments by motor vehicles.
“ASCPEC Press Secretary Gayane Sahakyan confirmed our information: ‘An extensive study is conducted at the South Caucasus Railway company. In particular, the company’s pricing policy is studied in connection with passenger transportation and cargo transportation,’” Hraparak wrote.