Երեւանում, հունիսի 10-ին, երեք կմ-անոց մարաթոն կկազմակերպվի, որի նպատակն է տարբեր ընկերությունների շրջանում բնապահպանական եւ շրջակա միջավայրի վերաբերյալ տեղեկացվածության մակարդակի բարձրացումն է:
Golden Tulip Hotel Yerevan-ից NEWS.am-ին հայտնել են, որ մարաթոնին սպասվում է բանկային, ֆինանսական եւ այլ ոլորտների 100-150 ընկերությունների մասնակցություն:
Մասնակիցների ներդրումը, որը կկազմի 30 հազարական դրամ, կուղղվի Աջափնյակի վարչական շրջանի այգու վերանորոգմանը:
Յուրաքանչյուր ընկերություն կարող է ներկայանալ մեկ կամ մի  քանի թիմերով` յուրաքանչյուրում 3-ական մարդ:
Հաղթող թիմը Austrian Airlines ընկերությունոից Վիեննա այցելելու իրավունք կստանա, որտեղ կմասնակցի սեպտեմբերին կայանալիք Vienna Business Run մարաթոնին:

В Ереване 10 июня пройдет трехкилометровый марафон, целью которого является повышение осведомленности среди различных компаний в отношении проблем экологии и окружающей среды.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am из Golden Tulip Hotel Yerevan, в марафоне ожидается участие 100-150 компаний из банковской, финансовой сферы и других областей.
Взнос участников, который составляет 30 000 драм, пойдет на реконструкцию парка в административном районе Ачапняк. Каждая компания может быть представлена одной или нескольких командами по 3 человека в каждой.
Команда-победитель получит в подарок от компании Austrian Airlines поездку в Вену, где примет участие в марафоне Vienna Business Run в сентябре этого года.