Սոմալիական ահաբեկչական «Ալ Շաբաբ» կազմակերպության առաջնորդները պարգեւ են սահմանել ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի գտնվելու վայրի մասին տեղեկության  համար:
Պարգեւը լինելու է 10 ուղտ: Նրանք պարգեւ են խոստացել նաեւ ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնի մասին տեղեկության համար` տասը հավ եւ նույնքան աքլոր:Ինչպես հաղորդում է AFP-ն, «Ալ Շաբաբի» հայտարությունը հաջորդել է ԱՄՆ նախագահի վարչակազմի հայտարարությանը, ըստ որի  33 մլն դոլարի պարգեւ էր սահմանվում այս խմբավորման յոթ առաջնորդների մասին տվյալների համար:
Իսլամական կայքերից մեկում տեղադրվել է «Ալ Շաբաբի» առջնորդներից մեկի` Ֆուադ Խալաֆի աուդիոձայնագրությունը, որում նա ասում է, թե «նման հայտարարությունները մեզ համար խոչընդոտ չեն` սրբազան պատերազմ հայտարարելու համար»: Խալաֆի մասին տեղեկությունների համար ԱՄՆ-ն 5 մլն դոլար է առաջարկում:

Лидеры сомалийской террористической организации «Аш-Шабаб» назначили награду за информацию о местонахождении президента США Барака Обамы – 10 верблюдов. Также исламистам нужна информация о госсекретаре США Хиллари Клинтон, которую боевики оценили в десять петухов и десять куриц.
Как передает AFP, заявление «Аш-Шабаб» последовало после того, как администрация президента США предложила награду в $33 млн. за данные о семи лидерах этой группировки. На аудиозаписи, выложенной на одном из исламистских сайтов, мужчина, представившийся одним из лидеров «Аш-Шабаб» Фуадом Мохамедом Халафом, иронично отреагировал на обещание Белого дома выплатить вознаграждение за информацию о местоположении боевиков и его лично. «Тому, кто принесет информацию о местонахождении неверного Обамы и жены Билла Клинтона, женщины под именем Хиллари Клинтон, я дам награду», - отметил он, продолжив: «Могу вас заверить, что такие заявления (США - ред.) не создадут нам помехи для ведения священной войны. То, что неверные платят за ликвидацию лидеров мусульманских группировок, для нас не новость».