Լոս Անջելեսի շրջանային դատախազությունը հունիսի 19-ին չորս  ծանր մեղադրանք է ներկայացրել Վարդան Ասլանյանին, ով ստիպել է ոստիկաններին մեկ ժամ շարունակ  հետապնդել իրեն Սան Ֆրացիսկոյի ավտոստրադաներով:
Ինչպես հաղորդում է  «The Burbank Leader»-ը, 29-ամյա Վարդան Ասլանյանը մեղադրվում է  փախուստի, անսթափ վիճակում մեքենան վարելու, ավտովթարի, հերոին պահելու եւ ժամկետանց լիցենզիայով մեքենա վարելու մեջ:
Հետապնդումից մեկ ժամ անց Ասլանյանը ձերբակալվել է Հոլիվուդում, որտեղ բախվել է մեքենայի: Նրան բաց են թողել 105 հազ. դոլար գրավի դիմաց:

Окружная прокуратура округа Лос-Анджелес 19 июня предъявила четыре обвинения в тяжких уголовных преступлениях армянину, который заставил полицейских гнаться за ним в течение часа по нескольким автострадам через долину Сан-Фернандо.
Как сообщает «The Burbank Leader», 29-летний Вартан Асланян обвиняется в бегстве, вождении в нетрезвом виде, ДТП, хранении героина и вождении машины с приостановленной лицензией.
Примерно через час после начала преследования Асланян был арестован полицией Бербанка в Голливуде, где он врезался в автомобиль. Асланян освобожден под залог в размере $105 тыс.