Ի տարբերություն մնացած պետությունների, Իսրայելը Իրանի վրա էֆեկտիվ գրոհ իրականացնելու հնարավորություն ունի: Այս մասին  հայտարարել է Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը Բաստիլի գրավման օրվան նվիրված ընդունելությանը:
Ինչպես հաղորդում է «Ռոսբալթ»-ը, միաժամանակ Ֆրանսուա Օլանդը ավելացրել է, որ այդ հնարավորության իրականացումը կբերի  Մերձակա Արևելքում  իրավիճակի ապակայունացման:
Ֆրանսիայի նախագահը «Մաարիվա»-ի թղթակցի հետ զրույցում  ընդգծել է , որ ինքը Իրանի նկատմամբ  երկակի քաղաքականության կիրառման  կողմնակից է: Մի կողմից անհրաժեշտ է պատժամիջոցների խստացում, իսկ մյուս կողմից` պատրաստակամություն Իրանին միջազգային հանրություն ընդունելու, եթե Թեհրանը կհրաժարվի իր միջուկային ծրագրի նախագծից:
Նշենք,  որ տարբեր լրատվամիջողցներում արդեն երկար ժամանակ  ի հայտ են գալիս լուրեր Իրանի ուղղությամբ հնարավոր  հարվածի մասին: NEWS.am-ին տված  իրանագետ-վերլուծաբանի հարցազրույցին կարելի է ծանոթանալ  ԱՅՍՏԵՂ:

Израиль, в отличие от остальных государств, имеет возможность эффективно атаковать Иран. Об этом на приеме в Минобороны Франции, посвященном Дню взятия Бастилии, заявил президент Франции Франсуа Олланд.
Как передает «Росбалт» со ссылкой на «Курсор», вместе с тем Франсуа Олланд добавил, что реализация этой возможности приведет к дестабилизации ситуации на Ближнем Востоке.
Президент Франции, беседовавший с корреспондентом «Маарива», подчеркнул, что он сторонник двойной политики в отношении Ирана. С одной стороны, необходимо ужесточение санкций, а с другой - готовность принять Иран в международное сообщество, если Тегеран откажется от проекта атомной программы.
Отметим, что в различных в СМИ уже продолжительное время то и дело всплывают слухи о скором возможном ударе по Ирану. С интервью эксперта-ираниста агентству Новости Армении – NEWS.am можно ознакомиться ЗДЕСЬ.