Արարատի մարզում սեպտեմբերի 9-ին կայանալիք ՏԻՄ ընտրություններում թեկնածուների առաջադրման համար սահմանված ժամկետի վերջին օրը` օգոստոսի 10-ին, Մասիսում ինքնաառաջադրվել է քաղաքապետի 5 թեկնածու, իսկ Վեդիում նոր առաջադրումներ չեն եղել: «Փաստինֆո» գործակալության փոխանցմամբ, առաջադրված են «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամներ` Մասիսի փոխքաղաքապետ Կարապետ Օհանյանը, Դմիտրի Նազարյանը եւ Ավետիք Դալլաքյանը, հանրապետական Սաշա Հակոբյանը, ինքնաառաջադրված անկուսակցականներ Խորեն Արոյանը, Տիգրան Ղամբարյանը, Ռազմիկ Մնացականյանը, Նորայր Նահապետյանը:
Վեդիում առաջադրված են քաղաքապետի չորս թեկնածուներ` հանրապետական Վարուժան Բարսեղյանը եւ ինքնաառաջադրված անկուսակցականներ Նշան Զադոյանը, Սիսակ Սիմոնյանը ու ՀՀԿ անդամ Խաչիկ Սահակյանը:
Նշենք, որ Արարատի մարզի 97 համայնքներից 86-ում սեպտեմբերի 9-ին կայանալու են տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ:

В Араратской области Армении 10 августа, в последний день выдвижения кандидатов для участия в выборах в органы местного самоуправления, в Масисе свои кандидатуры выдвинули 5 кандидатов в мэры, а в Веди не было выдвижения новых кандидатов. В Масисе выдвинуты кандидатуры членов партии «Процветающая Армения» – вице-мэр Масиса Карапет Оганян, Дмитрий Назарян и Аветик Даллакян, а также республиканец Саша Акопян, беспартийные Хорен Ароян, Тигран Гамбарян, Размик Мнацаканян, Норайр Наапетян.
В Веди на пост мэра претендуют четыре кандидата – республиканцы Варужан Барсегян и Хачик Саакян, беспартийные Ншан Задоян, Сисак Симонян.
Отметим, что в 86 из 97 общин Араратской области Армении 9 сентября пройдут выборы в органы местного самоуправления.