Սյունիքի մարզի Սիսիան, Կապան եւ Մեղրի քաղաքներում սեպտեմբերի 9-ին կայանալիք տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններում առաջադրվել են քաղաքապետերի հինգ, չորս եւ երեք թեկնածուներ:
«Փաստինֆո»-ի փոխանցմամբ, Այսպիսով` Սիսիանում առաջադրվել է գործող քաղաքապետ, ԲՀԿ-ական Աղասի Հակոբջանյանը, ՀՅԴ անդամ Տիգրան Պողոսյանը եւ անկուսակցականներ Հրաչիկ Խաչատրյանը, Գեւորգ Բագյանը, Մհեր Ազոյանը:
Կապանում առաջադրվել է քաղաքապետի չորս թեկնածու` գործող քաղաքապետ, ՀՅԴ անդամ Արտուր Աթայանը, անկուսակցականներ Գագիկ Աթաջանյանը եւ Վարդան Բաբայանը, հանրապետական Աշոտ Հայրապետյանը:
Մեղրիում առաջադրվել է գործող քաղաքապետ, հանրապետական Սերգեյ Հայրապետյանը, անհատ ձեռնարկատեր, անկուսակցական Արշավիր Հովհաննիսյանը եւ ՀՀԿ անդամ Միշա Հովհաննիսյանը:
Քաջարանում, Ագարակում եւ Դաստակերտում առաջադրված են երկուական թեկնածուներ: Քաջարանում ՀՀԿ-ի կողմից առաջադրվել է գործող քաղաքապետ, հանրապետական Վարդան Գեւորգյանը, ինքնաառաջադրվել է անկուսակցական Ռաֆայել Լալայանը:
Ագարակում ՀՀԿ-ի կողմից առաջադրվել է գործող քաղաքապետ, հանրապետական Մխիթար Զաքարյանը, ինքնառաջադրվել է հանրապետական Սամվել Միքայելյանը:
Դաստակերտում ՀՀԿ-ի կողմից առաջադրվել է գործող քաղաքապետ, հանրապետական Նաիրի Փիլոսյանը, ինքնաառաջադրվել է անկուսակցական Սասուն Սարգսյանը:
Նշենք, որ սեպտեմբերի 9-ին Սյունիքի մարզի 109 համայնքներից 94-ում կայանալու են տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ:

В городах Сисиан, Капан и Мегри Сюникской области Армении для участия в выборах в органы местного самоуправления выдвинулись соответственно пять, четыре и три кандидата в мэры.
В Сисиане выдвинулись действующий мэр, член партии «Процветающая Армения» Агаси Акопджанян, член Армянской Революционной Федерации Дашнакцутюн Тигран Погосян и беспартийные Грачик Хачатрян, Геворк Багян, Мгер Азоян.
В Капане за пост мэра будут бороться четыре кандидата – действующий мэр, член АРФД Артур Атаян, беспартийные Гагик Атаджанян и Вартан Бабаян, республиканец Ашот Айрапетян.
В Мегри выдвинулись действующий мэр, республиканец Сергей Айрапетян, частный предприниматель, беспартийный Аршавир Ованнисян и член Республиканской партии Армении Миша Ованнисян.
В Каджаране, Агараке и Дастакерте зарегистрировано по два кандидата. В Каджаране РПА выдвинула кандидатуру действующего мэра, республиканца Вартана Геворкяна, самовыдвинулся беспартийный Рафаел Лалаян.
В Агараке РПА выдвинула кандидатуру действующего мэра, республиканца Мхитара Закаряна, самовыдвинулся республиканец Самвел Микаелян.
В Дастакерте РПА выдвинула кандидатуру действующего мэра, республиканца Наири Пилосяна, самовыдвинулся беспартийный Сасун Саркисян.
Отметим, что в 94 из 109 общин Сюникской области Армении 9 сентября пройдут выборы в органы местного самоуправления.